Imany wraca do Polski


2013.10.09

opublikował:

Imany wraca do Polski

Po wyprzedanej trasie koncertowej Imany wraca do Polski. Artystka wystąpi 27 listopada w ramach cyklu Kobiece Zamieszanie w warszawskim klubie Stodoła. Kobiece Zamieszanie zachęca do poznania różnorodnych muzycznych stylów, gdzie główną rolę odgrywają kobiece głosy. To z jednej strony propozycja już sprawdzona (dzięki wcześniejszym edycjom festiwalu LFSM Kobiece Zamieszanie), a z drugiej wciąż nowa i świeża. 29 listopada artystka zagra również koncert w Krakowie w Auditorum Maximum UJ.

Imany pochodzi z Komorów niedaleko Madagaskaru, ale jej kariera zaczęła się we Francji. Nad Sekwaną uważana jest za kolejne, po Zaz, objawienie na tamtejszej scenie muzycznej. Również i w Polsce od wielu już miesięcy jej płyta znajduje się wśród najchętniej kupowanych tytułów. W 2013 r. Imany wygrała Sopot Top Of The Top Festival. Wokalistka zdobyła Bursztynowego Słowika za piosenkę You will never know.

Do Paryża Imany przyjechała z Nowego Jorku gdzie przez siedem lat z powodzeniem kontynuowała karierę modelki, jednak jej prawdziwym powołaniem okazała się muzyka. Powrót do Paryża był kluczowym momentem w życiu Imany. Z pomocą swojej siostry Fatou zaczęła dawać pierwsze koncerty. Jej zjawiskowy głos, mający w sobie melancholię przypominającą Tracy Chapman i klasę Billie Holiday szybko przysporzył artystce rzeszę wiernych fanów. Zaczęła występować w coraz bardziej prestiżowych miejscach i otwierała koncerty najbardziej znanych artystów – wystąpiła m.in. przed Angie Stone. Czasy, kiedy jako dziewczynka wstydziła się swojego głosu poszły na szczęście w niepamięć. Na jednym z koncertów Imany zainteresował się senegalski producent, który odkrył Ayo. To on dopomógł artystce w realizacji jej największego marzenia – nagraniu albumu. W towarzystwie wybitnych muzyków Imany nagrała 12 anglojęzycznych utworów na płytę Shape of a Broken Heart . W niezwykle szczerych, osobistych piosenkach akustyczny folk przeplata się z soulem i bluesem. Słodycz miesza się z goryczą, melancholia z niezwykłą pogodą ducha, która od razu zjednuje Imany słuchaczy.

Data: 27.11.2013 r.

Godzina: otwarcie drzwi 19:00, koncert: 20:00

Miejsce: Klub Stodoła, ul. Batorego 10,  02-001 Warszawa

Bilety: przedsprzedaż 125 zł, od 4 listopada – 135 zł

Kraków

Organizator koncertu: Agencja Artystyczna Kabaret

Data: 29.11. 2013 r.

Godzina: 18:00

Miejsce: Sala Auditorium Maximum UJ, ul.Krupnicza 33

Bilety: 100 zł, 120 zł i 140 zł dostępne  we wszystkich punktach sprzedaży Ticketpro i Ebilet oraz w Filmotechnice (Rynek Główny 9)

Polecane

Share This