Immanu El w Poznaniu


2010.02.09

opublikował:

Immanu El w Poznaniu

Immanu El to młody szwedzki zespół wyróżniający się oryginalnym brzmieniem – mieszanką dynamicznych gitar, klawiszowych przestrzeni, zniewalających wokali i klimatu północy. Ich muzyka to szerokie spektrum harmonicznej ekspresji i przełamań dynamiki. W początkach działalności Immanu El był zespołem silnie zasłuchanym w postrocku i muzyce eksperymentu. Z czasem doszły do tego inspiracje popem. Z miksu wpływów wykluł się wyjątkowy styl grupy – fundament wydanego trzy lata temu debiutanckiego albumu.

Zespół założył w 2004 roku wówczas 16-letni Carl Strangberg – wspólnie ze swoim bratem bliźniakiem, Perem, i wieloletnimi przyjaciółmi, Michaelem Perssonem i Emilem Karlssonem. Przez następny rok zamykali się w starej stajni na wsi niedaleko rodzinnego Jonkoping i grali atmosferyczny pop. Po skończeniu liceum przenieśli się do Gothenburga, podpisali kontrakt z And The Sound Records i poszerzyli skład o dwóch nowych członków, Davida Lillberga i Jonatana Josefssona. Zarówno wydany w 2007 roku debiut zespołu, „They`ll Come, They Come”, jak i występy na żywo zebrały najlepsze recenzje w różnych zakątkach świata.

Nie zmieniły się ambicje – by stworzyć coś urzekającego, pięknego, niecodziennego. Zmieniły się narzędzia. Bo chłopcy dorośli, a wraz z nimi dojrzała ich muzyka, dziś mocniejsza i jeszcze bardziej unikatowa. Podstawą wciąż są piękne melodie, ale na „MEN”, drugim albumie formacji, Immanu El to dojrzały rockowy zespół o gigantycznym potencjale. „MOEN” to bez wątpienia jedno z najlepszych wydawnictw, jakie oferowała w minionym roku szwedzka scena niezależna. Polska publiczność będzie mogła już wkrótce usłyszeć materiał na żywo.

Immanu El (Szwecja)

Pod Minogą, Poznań, Nowowiejskiego 8

14 luty (niedziela) godz. 20:00

bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu

Więcej info:

www.myspace.com/immanuelband

www.myspace.com/podminoga

Polecane

Share This