Impact Festival: trzy zespoły dołączają do line-upu imprezy


2019.04.17

opublikował:

Impact Festival: trzy zespoły dołączają do line-upu imprezy

foto: mat. pras.

11 czerwca w Tauron Arenie Kraków odbędzie się siódma edycja Impact Festivalu. Wiemy już, że pojawią się na niej Tool, Alice In Chains oraz Black Rebel Motorcycle Club, teraz czas na kolejne wieści.

Organizująca imprezę agencja Live Nation przygotowała także drugą festiwalową scenę, na której również zobaczymy trzy zespoły. 11 czerwca do Krakowa przyjadą Uncle Acid & The Deadbeats, 1000mods oraz FIEND.

Uncle Acid & The Deadbeats

Rubaszni ambasadorowie charcząco-mętnego fuzzu z Wielkiej Brytanii. Ostatnia płyta zespołu „Wasteland” wydana jesienią 2018 roku – podobnie jak poprzednie, zebrała bardzo przychylne recenzje. W muzyce Uncle Acid & The Deadbeats słychać echa lat 60. ubiegłego wieku, a w recenzjach można przeczytać o skojarzeniach z Alice Cooper, Black Sabbath czy The Stooges. Wyłonieni z niejasnego zakątka labiryntowego angielskiego podziemia – zawsze zbyt śmiali i specyficzni, aby można ich było łatwo zaszufladkować.

1000mods

Stoner rockowy kwartet pochodzący z Greckiego Chiliomodi, założony w 2006 roku. Ich muzyka to elektryzująca mieszanka szalonych, psychodelicznych odlotów z ciężkim stonerowym uderzeniem. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest ich przywiązanie do sprzętu ‘vintage’, ciężkie analogowe brzmienie oraz zapadające w pamięć, elektryzujące publikę występy na żywo. Zagrali ponad 200 koncertów na całym świecie.

Fiend

Fiend, założony 14 lat temu, jest muzyczną istotą żyjącą na obrzeżach paryskiego podziemia. Skąpany w mistycznej atmosferze dźwięk francusko-angielsko-amerykańskiego kwartetu trudno skategoryzować, ale słowa stonem, doom, sludge i psychodelic wydają się opisywać go najlepiej. Ich debiutancki album „Agla” wydany w 2009 roku, zdobył pozytywne opinie w środowisku, z miejsca zdobywając szeroką rzeszę fanów. Aktualnie zespół ma trzy albumy na koncie. Ostatnia z nich „Seeress” ukazała się pod koniec 2018 roku.

Polecane

Share This