Imponująca liczba rekordów „Midnights” Taylor Swift wciąż rośnie


2022.11.02

opublikował:

Imponująca liczba rekordów „Midnights” Taylor Swift wciąż rośnie

fot. mat. pras.

Dziesiąty album Taylor Swift „Midnights” prędko stał się nie tylko największym debiutem w jej karierze, ale i największym albumem tej dekady. Sprzedając 1,6 mln egzemplarzy w USA i 3 mln na całym świecie, „Midnights” zadebiutowało na 1. miejscu Billboard 200. Artystka zdominowała także listę największych przebojów w USA jako pierwszy w historii wykonawca na wszystkich dziesięciu miejscach na liście Billboard Hot 100. Przedstawiamy najważniejsze rekordy „Midnights”.

Debiut na 1. miejscu oficjalnej listy albumów:
* Stany Zjednoczone
* Wielka Brytania
* Australia
* Austria
* Belgia
* Finlandia
* Francja
* Hiszpania
* Holandia
* Irlandia
* Kanada
* Niemcy
* Norwegia
* Nowa Zelandia
* Szwecja
* Włochy

Najważniejsze osiągnięcia:

Taylor Swift jako pierwsza wydała pięć albumów, które zadebiutowały ze sprzedażą przekraczającą milion egzemplarzy w premierowym tygodniu w USA.

„Midnights” przekroczyło miliard globalnych streamów albumu w mniej niż tydzień – nowy szczyt w karierze Taylor.

„Midnights” sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy w USA w ciągu tygodnia jako pierwszy album, który osiągnął ten wynik od czasu jej albumu „reputation” (2017).

„Midnights” pobiło rekord największej liczby globalnych streamów Spotify w pierwszym tygodniu dla dowolnego albumu w ciągu zaledwie pięciu dni od premiery.

„Midnights” pobiło rekord największej liczby globalnych streamów w historii Amazon Music w pierwszym tygodniu dla dowolnego albumu.

„Midnights” pobiło rekord największego tygodnia sprzedaży winyli w USA.

Rekord wszech czasów odtworzeń utworów wykonawcy w ciągu jednego dnia w Spotify (228 milionów).

Taylor Swift jest najczęściej odtwarzaną artystką w historii Spotify, jako pierwsza kobieta przekraczająca 35 miliardów streamów.

„Midnights” pobiło rekord największej liczby streamów w USA w pierwszym tygodniu dla dowolnego albumu w 2022 roku.

Remis z Barbrą Streisand jako artystki z największą liczbą albumów #1 w historii Billboard 200 (11).

Taylor Swift jest pierwszą artystką, która zadebiutowała 11 albumami na 1. miejscu listy Billboard 200.

Taylor Swift pobija własny rekord jako artystka z największą liczbą tygodni na 1. miejscu listy Billboard 200.

„Midnights” jest najlepiej sprzedającym się albumem roku dowolnego artysty w sprzedaży w USA po pierwszym dniu od wydania.

„Midnights” jest najlepiej sprzedającym się albumem roku dowolnego artysty w sprzedaży winyli w USA po pierwszym dniu od wydania.

Taylor Swift pobija własny rekord jako artysta z największą liczbą tygodni na 1. miejscu na liście Billboard Artist 100 (51 tygodni).

„Midnights” pobiło „1989” jako największy amerykański debiut w karierze Taylor Swift.

Spotify:

„Midnights” pobiło rekord największego debiutu albumu w historii Spotify (186 milionów streamów).

„Midnights” pobiło rekord największego debiutu albumu w historii Spotify w USA (88 milionów streamów).

„Anti-Hero” zadebiutowało na 1. miejscu globalnej listy Spotify z 17,39 milionami streamów jako największy debiut w historii.

„Snow On the Beach” z Laną Del Rey pobiło rekord liczby streamów pierwszego dnia jako współpraca kobiet (15 milionów streamów).

„Maroon” zadebiutowało na 4. miejscu globalnej listy Spotify z 14,4 milionami streamów jako czwarty największy debiut w historii.

„You’re On Your Own, Kid” zadebiutowało na 5. miejscu globalnej listy Spotify z 12,84 milionami streamów jako piąty największy debiut w historii.

Taylor Swift posiada teraz 5 największych streamingowych debiutów singli w historii światowych list przebojów.

„Midnights” zdobyło ponad 100 milionów streamów w każdym z pierwszych czterech dni premiery jako jedyny album, któremu kiedykolwiek się to udało.

„Midnights” najszybciej w historii przekroczyło barierę 500 milionów streamów – osiągnięcie tego zajęło mniej niż cztery dni.

Taylor Swift została najczęściej odtwarzaną artystką w historii Spotify, jako pierwsza kobieta przekraczająca 35 miliardów streamów.

„Anti-Hero” zadebiutowało na 1. miejscu amerykańskiej listy przebojów Spotify z 7,786 milionami streamów z największą liczbą jednodniowych streamów w historii.

„Lavender Haze” zadebiutowało na 2. miejscu amerykańskiej listy Spotify z 7,644 milionami streamów jako drugi co do wielkości rekord streamingowy w historii.

„Maroon” zadebiutowało na 3. miejscu na amerykańskiej listy Spotify z 6,8 milionami streamów jako trzeci co do wielkości debiut w historii.

„Snow On the Beach” z Laną Del Rey zadebiutowało na 4. miejscu amerykańskiej listy przebojów Spotify z 6,179 milionami streamów jako czwarty co do wielkości debiut w historii.

Taylor Swift posiada teraz 4 największe streamingowe debiuty singli w historii amerykańskich list przebojów.

#1 na liście albumów Spotify na świecie i w 30 krajach.

W dniu premiery Taylor Swift zajęła pozycje #1-13 na światowej liście przebojów Spotify oraz w Kanadzie, Filipinach, Irlandii, Nowej Zelandii, Singapurze i Wielkiej Brytanii.

Polecane

Share This