IMPREZA TYGODNIA: Matt Dusk


2016.04.30

opublikował:

IMPREZA TYGODNIA: Matt Dusk

foto: mat. pras.

Jazzowy wokalista, nazywany następcą Franka Sinatry wystąpi w Polsce.

Matthew Dusk jest kanadyjskim piosenkarzem jazzowo-swingującym, nazywanym następcą Franka Sinatry. W roku 1998 wygrał konkurs młodych talentów – Canadian National Exhibition Rising Star Competition, pokonując 654 jego uczestników. Na początku kwietnia artysta przyjedzie do Polski na trzy koncerty. Oto ich daty:

01.04 – Łódź (Klub Wytwórnia)

02.04 – Wrocław (Narodowe Forum Muzyki)

04.04 – Poznań (Sala Ziemi MTP Poznań)

Studiował w Toronto na wydziale muzycznym miał zajęcia z Johnem Gittinsem, Bobem Fentonem oraz z samym Oscar Peterson. Dusk otrzymał Stypendium Oscara Petersona i ukończył studnia z wyróżnieniem. W marcu 2003 podpisał kontrakt z wytwórnią Decca Records.

Jego debiutancki krążek „Two Shots” ukazał się w 2005 roku. Album przyniósł przebój „Two Shots of Happy, One Shot of Sad” napisany ku pamięci Franka Sinatry przez Bono i The Edge&#039a z irlandzkiej grupy rockowej U2. W styczniu 2006 Dusk nagrywał wraz z 58-osobową orkiestrą w Los Angeles swój kolejny album „Back In Town”. Płyta jest mieszaniną jazzowych standardów, jak i nowych nagrań. W 2009 roku ukazała się płyta „Good News”, która w bardzo szybkim czasie pokryła się złotem.

W 2013 r. ukazał się kolejny materiał zatytułowany „My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook” będący zbiorem kompozycji z repertuaru jazzmana Cheta Bakera.
Polecane

Share This