IMPREZA TYGODNIA: Tribute to Michael Jackson


2015.09.18

opublikował:

IMPREZA TYGODNIA: Tribute to Michael Jackson

Po ogromnym sukcesie premierowej odsłony „Tribute to Michael Jackson” oraz gorącym aplauzie publiczności agencja koncertowa Good Taste Production oraz portal epoznan.pl z wielką przyjemnością zapraszają na kolejne widowiska „Tribute to Michael Jackson” z udziałem wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej. Podczas koncertów w Poznaniu, Warszawie i Szczecinie oprócz okazałej w pełnej krasie Orkiestry Symfonicznej l`Autunno, Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz kilkunastoosobowego bandu pod kierownictwem Jacka Piskorza usłyszymy: Natalię Kukulską, Kubę Badacha, Anię Dąbrowską i Piotra Cugowskiego.

Oto daty i lokalizacje koncertów:

21 listopada 2015, godz. 19:00

Sala Ziemi, ul. Głogowska 14, Poznań

22 listopada 2015, godz. 19:00

Hala Torwar, ul. Łazienkowska 6a, Warszawa

5 grudnia 2015, godz. 19:00

Azoty Arena, ul. Władysława Szafera 3/5/7, Szczecin

Podsumowanie premierowego koncertu najlepiej wyrazić mogą opinie publiczności: „Ci, którzy nie byli niech patrzą i płaczą, że nie byli i nie widzieli”, „Rewelacja! Pełen profesjonalizm i doskonała zabawa!”, „Koncert genialny”, „Zwariowałam” to tylko nieliczne z wielu pozytywnych opinii na temat wydarzenia.

Poznań, Warszawa i Szczecin to kolejne miasta, w których czołowi polscy artyści wystąpią na jednej scenie, ku pamięci muzycznego geniusza wszech czasów – Michaela Jacksona. Wśród solistów, którzy swoimi występami okraszą całe wydarzenie, znaleźli się najlepsi polscy wokaliści, wspaniali muzycy, a przede wszystkim wychowankowie utworów mistrza: Natalia Kukulska, Kuba Badach, Ania Dąbrowska, Piotr Cugowski oraz Riffertone. Kierownictwo muzyczne objął Jacek Piskorz – ceniony producent i aranżer. Na scenie pojawi się ponadto kilkudziesięciu innych artystów – utwory Jacksona zabrzmią bowiem w wersji symfonicznej.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współkompozytorka swoich piosenek. Jest perfekcjonistką – utalentowaną i pracowitą o czym świadczy bogaty dorobek i wiele nagród, które ma na koncie. Natalia nagrała dotychczas 7 solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty. „Ósmy Plan” to jej najnowsza, ósma solowa płyta. Jest ona kolejnym po „Sexi Flexi” i „Comix” albumem, na którym artystka konsekwentnie podąża swoją, nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, która zdobyła uznanie branży, czego dowodem było łącznie osiem nominacji do nagrody Fryderyk za ostatnie albumy. Debiutowała w wieku 7 lat, zdobywając pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę. Jako dziecko wydała trzy krążki, które sprzedały się w rekordowym nakładzie ponad 2,5 miliona egzemplarzy.

Kuba Badach to jeden z najbardziej charakterystycznych wokalistów, instrumentalistów, kompozytorów, aranżerów i  producentów muzycznych w Polsce; lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Jako dwunastolatek, w 1988, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem. Zdobywca nagrody Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii Wokalista Roku.

Ania Dąbrowska  – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała pięć płyt, z których każda uzyskał status Platynowej Płyty: „Samotność po zmierzchu” (2004), „Kilka historii na ten sam temat” (2006), „W spodniach czy w sukience?” (2008), „Ania Movie” (2010), „Bawię się świetnie” (2012). Jest laureatką ośmiu Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych. Popularność i uznanie publiczności doskonale oddają cztery statuetki otrzymane podczas koncertów TOP w ramach festiwalu Top Trendy. Jej przedostatnia płyta „Ania Movie” była najczęściej kupowanym polskim albumem w 2010 roku. Jej najnowszą płytę pt. „Bawię się świetnie” krytycy jednogłośnie okrzyknęli najlepszą w dorobku Ani.

Piotr Cugowski – muzyk i wokalista. Pochodzi z muzycznej rodziny, jego ojcem jest Krzysztof Cugowski, brat Wojciech również jest związany z muzyką – razem utworzyli zespół Bracia. Przełomem w twórczości Piotra Cugowskiego było zdobycie w 2002 głównej nagrody w konkursie Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze za wykonanie utworu Czesława Niemena pt. „Jednego serca”. W swojej dotychczasowej karierze uczestniczył w nagraniach płyt licznych polskich artystów, w najróżniejszych gatunkach muzycznych. Nagrywał m.in. z Markiem Raduli, Sewerynem Krajewskim, zespołami Harlem, Banda i Wanda, Leash Eye czy Endefis.Riffertone
to rodzinny duet, który zrodził się spontanicznie z inicjatywy gitarzysty Alberta Kokoszewskiego oraz wokalisty Jarosława Krużołka. W 2011 roku formacja zgłosiła swoje utwory do przeglądu zespołów muzycznych „Zrób Głośniej!” i zakwalifikowała się do finału. Jako laureaci konkursu trafili do „Muzycznej Owczarni”, w której szlifowali talenty u boku takich osobowości muzycznych jak: Wojtek Olszak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli czy Tomasz Łosowski.W lipcu 2012 roku duet zdobył I-sze miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie.W  marcu 2013 roku Riffertone wystąpił w Sali Kongresowej jako support Mick’a Hucknall’a, lidera i wokalisty legendarnej grupy Simply Red, zaś w listopadzie byli supportem polskiej trasy Electric Light Orchestra. W 2014 roku zespół brał udział w  7 edycji „Must be the Music” – dotarł do półfinału.We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa AGORA ukazał się debiutancki album zespołu „Someday, somewhere” zawierający 13 autorskich kompozycji. Aktualnie muzycy promują swoją debiutancką płytę „Someday, Somewhere”, której producentem jest Kuba Badach.Jacek Piskorz
to znakomity poznański kompozytor, aranżer i producent. Urodzony 11.03.1970 r. w Poznaniu, gdzie ukończył Państwowe Liceum Muzyczne. Współpracował m.in. z: Marią Sadowską, Kubą Badachem, Jonem Lordem, Marylą Rodowicz, Gordonem Haskellem, Katarzyną Skrzynecką. Był kierownikiem muzycznym wielkich przedsięwzięć i koncertów, m.in.: Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2009), programu „Idol” (Telewizja Polsat, 2003), programu muzycznego „Jak oni śpiewają” (Telewizja Polsat, 2007-2009) oraz „Tylko nas dwoje” (Telewizja Polsat, 2010) a także koncertu „W hołdzie Whitney Houston” (Poznań, 2012) czy koncertu „Tribute to Michael Jackson” (Poznań, 2015).

Michael Jackson to artysta, którego wielkość jest niezaprzeczalna. Wokalista, kompozytor, tancerz, multiinstrumentalista, to niekwestionowany król popu i ikona popkultury oraz jedna z najważniejszych postaci w historii muzyki rozrywkowej. Takie piosenki jak „Thriller”, „Black or White”, „Billie Jean” czy „Man in the mirror” zna praktycznie każdy. I to właśnie te przeboje wypełnią projekt „Tribute to Michael Jackson”. Projekt pełen fascynujących brzmień, w który zaangażowanych zostało kilkudziesięciu artystów, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom muzyki na najwyższym poziomie.

Skład koncertu:

Ania Dąbrowska – wokal

Kuba Badach – wokal

Natalia Kukulska – wokal

Piotr Cugowski – wokal

Jacek Piskorz – piano

Damian Kurasz – guitar

Wiktor Tatarek – guitar

Jan Młynarski – drums

Patryk Stachura – bass

Marcin Górny – keyb

Bogusz Wekka – percussion

Maciej Kociński – sax

Piotr Banyś – trombone

Maciej Gwóźdź – trumpet

Kasia Rościńska – backing vocals

Maciej Starnowski – backing vocals

Aleksandra Nowak – backing vocals

Orkiestra Symfoniczna l`Autunno

Chór Akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Polecane

Share This