„In The Fog” – Mirroman i She.xist


2012.04.20

opublikował:

„In The Fog” – Mirroman i She.xist

W sklepach nakładem Ahead Records pojawiła się oczekiwana pierwsza płyta międzynarodowego projektu „In the Fog”, za którym stoi dwójka artystów: Mirrorman, polski niezależny muzyk i fotograf oraz She.xist, amerykańska wokalistka znana z wielu niezależnych projektów trip-hop’owych. Całkowity dochód ze sprzedaży albumu sfinansuje operacje kardiologiczne dzieci z Czernobyla.

 

Artyści współpracowali już ze sobą w 2011 roku przy ciepło przyjętym przez zwolenników trip-hopowych brzmień, podwójnym albumie „Holy Rain” innego projektu Mirrormana, Black Glass.

Muzycznie „In the Fog” to trip-hop na najwyższym światowym poziomie, idealne połączenie mrocznych, transowych podkładów instrumentalnych Mirrormana i delikatnych, momentami wręcz eterycznych, wokaliz She.xist.

Jak powiedział Mirrorman: „Największym wyzwaniem dla mnie było napisanie takich kompozycji, które pogodziłyby ze sobą dwa światy a w nich dwie osoby z różnymi rodzajami aury. Tak właśnie doszło do połączenia melancholii ze światłem. Ci, którzy kupią ten album powinni zamknąć oczy i dać się ponieść dźwiękom – tylko wtedy ludzie i miejsca, o których opowiada ta muzyka przemówią słyszalnym głosem.

Poniżej klip do singla „Inertia”:

Jednakże najważniejszym powodem, dla którego Mirrorman i She.xist zdecydowali się zrealizować ten projekt była chęć pomocy najuboższym dzieciom z Ukrainy i Białorusi chorym na „Serce Czernobyla” – najczęściej spotykaną wadę genetyczną serca będącą skutkiem katastrofy nuklearnej w Czernobylu w 1986 roku.

To właśnie dla nich artyści nagrali tę płytę i realizują cały projekt, z którego całkowity dochód zostanie przekazany Chernobyl Children International, największej pozarządowej organizacji, która walczy o poprawę bytu lokalnych społeczności żyjących w skrajnym ubóstwie ze szczególnym uwzględnieniem najpilniejszych potrzeb medycznych dzieci.

Mirrorman: „Od samego początku było jasne komu dedykujemy tę płytę. Ludzie zapomnieli już co wydarzyło się w Czernobylu a zdecydowana część nie chce po prostu o tym pamiętać. Przeszłość zbiera tam cały czas swoje śmiertelne żniwo i jeszcze przez wiele lat ta sytuacja się nie zmieni.

 

Każdego roku dzieci umierają w ogromnej kolejce do prostego, aczkolwiek krytycznego zabiegu, dzięki któremu mogłyby po prostu żyć. „In The Fog” jest naszą próbą zmiany tego mikroświata, dlatego całkowity dochód ze sprzedaży płyty przekażemy wraz z She.xist właśnie tym dzieciom. Jeśli uratujemy choć jedno z nich, będzie dla mnie jasne, że dwa lata, w trakcie których nagrywaliśmy ten album nie poszły na marne.

„In The Fog” składa się z 7 utworów, w tym 3 instrumentalnych. Poszczególne partie płyty były rejestrowane na dwóch kontynentach i finalnie miksowane w Polsce, pod czujnym okiem Piotra Iwanka ze studia Totalsound. Oryginalne, ciepłe brzmienie to zasługa Mikołaja Bugajaka ze studia Audio-Games, specjalizującego się w masteringu analogowym.

W obrazie wykorzystano oryginalne materiały z archiwum Chernobyl Children International. Album „In the Fog” można nabyć w sieciach Empik, Media Markt, Saturn oraz mniejszych sklepach na terenie całej Polski. Dodatkowo płyta będzie również dostępna w serwisie iTunes na całym świecie oraz innych liczących się sklepach online.

Więcej informacji:

www.aheadrecords.pl

www.inthefog.net

Polecane

Share This