Infosesja na katowickim Tauronie


2011.08.24

opublikował:

Infosesja na katowickim Tauronie

Katowice

27 sierpnia, godz. 15-17

klub 50×50 (pod Jazzclub Hipnoza)

Plac Sejmu Śląskiego 2

Wstęp wolny!

Tegoroczna Red Bull Music Academy będzie stacjonować od 23 października do 25 listopada w Madrycie, gdzie w czasie dwóch dwutygodniowych warsztatów przez jej próg przejdą najlepsi dostawcy gorących rytmów i brzmień z całego świata. Ale atmosferę i klimat Akademii będzie można doskonale poznać również w Polsce, w trakcie Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

Aby przybliżyć wszystkim zainteresowanym drogę do zostania uczestnikiem Red Bull Music Academy, na całym świecie organizowane są tzw. infosesje – spotkania z absolwentami Red Bull Music Academy i związanymi z nią twórcami, zorganizowane na wzór akademijnych warsztatów. W Katowicach jej gwiazdą będzie Matias Aguayo – człowiek – instytucja europejskiej sceny klubowej. Urodzony w Chile kosmopolita lawiruje w swoich produkcjach między klasycznymi tanecznymi bitami a etnicznymi wpływami, co przepełnia jego utwory tropikalnym groove’m jednak bez cienia sztampy. Ten dj, producent i wokalista to jeden z przedstawicieli kultowej wytwórni KOMPAKT.

W trakcie spotkania o idei i atmosferze Akademii opowiedzą również Good Paul i Maceo Wyro, którzy podobnie jak gospodarz infosesji – Eltron John, są jej polskimi absolwentami.

Eltron John oraz Matias Aguayo będą mieli również przyjemność zaprezentować swoje umiejętności dj’skie na scenie Red Bull Music Academy w Hali Gwarek w trakcie Festiwalu. Wiele tegorocznych gwiazd festiwalu Turon Nowa Muzyka, związanych jest z Akademią są to m.in. Superpitcher, Teebs, Daisuke Tanabe czy Lunice.

Polecane

Share This