Inne Brzmienia Art’n’Music Festival Lublin – Lviv 2013


2013.07.01

opublikował:

Inne Brzmienia Art’n’Music Festival Lublin – Lviv 2013

W dniach 5-7 lipca odbędzie się kolejna – szósta  edycja festiwalu Inne Brzmienia Art`N`Music Festival Lublin-Lviv 2013, jednego z najważniejszych i najbardziej wielokulturowych wydarzeń muzycznych w Polsce. W tym roku zagrają między innymi: Ebo Taylor (po raz pierwszy w Polsce), Svjata Vatra Fire Show, Festicultores Troupe, Boom Pam oraz niepowtarzalny projekt muzyczny Voo Voo i Orkiestry Gidle łączący pierwiastek wschodni i bałkański. W programie pojawiła się także zupełnie nowa kategoria, jaką są  „Małe Inne Brzmienia”.

Festiwal „Inne Brzmienia” to projekt artystyczny, zapoczątkowany w 2008 roku, przeznaczony dla miłośników muzyki i wszelkich sztuk pokrewnych. W tym czasie swoją obecnością zaszczycili nas tacy artyści, jak: Morcheeba, Balkan Beat Box, Arrested Development, Gulia Y Los Tellarini, Raz Dwa Trzy, Watcha Klan, Los de Abajo, Voo Voo & Haydamaky, Osjan, Poluzjanci, Tinariwen, John Porter, Maria Peszek, Kasia Nosowska i wielu innych.

W 2013 roku festiwal obejmie 3 dni wyjątkowych wydarzeń z udziałem zespołów muzycznych z Polski i ze świata oraz wystaw artystów zajmujących się fotografią, malarstwem i sztukami wizualnymi na najwyższym światowym poziomie.

Będzie to szósta edycja festiwalu, który jest imprezą wizerunkową Miasta Lublin. Wybór Lublina i Lwowa na miejsce spotkań nie jest przypadkowy, gdyż Miasta te współpracę artystyczną rozwijają już od kilku lat. Położenie miast blisko granicy w naturalny sposób budzi dążenia do współpracy europejskiej.

Polecane

Share This