Iowa Super Soccer laureatem hiszpańskiego Pop Art. Festival


2009.06.22

opublikował:

Iowa Super Soccer laureatem hiszpańskiego Pop Art. Festival

Zespół z Mysłowic ma świetną passę. Grupa rozpoczęła prace nad nowym albumem, wystąpi niebawem na trzech polskich festiwalach – Opener, Globaltica i OFF. Zespół Iowa Super Soccer został też laureatem festiwalu Pop Art w kategorii Objawienie Europejskie. Z tej okazji zagra w Hiszpanii krótki koncert.

We wrześniu w hiszpańskiej miejscowości Cáceres, ubiegającej się o miano „Stolicy Kulturalnej Europy 2016 roku”, odbędzie się Festiwal Cáceres Pop Art. Podczas imprezy zostaną przyznane europejskie nagrody w kilkunastu kategoriach m.in. najlepszy międzynarodowy album, najlepszy videoclip, najlepsza kobieca grupa czy najlepszy radiowy program muzyczny.

Iowa Super Soccer odbierze nagrodę w kategorii Muzyczne Objawienie Europejskie.

W skład jury decydujących o przyznaniu nominacji w poszczególnych kategoriach wchodzili dziennikarze, dyrektorzy mediów oraz organizatorzy festiwali. W zeszłym roku nagrody otrzymali m.in. Los Planetas, La Casa Azul czy legendarna już wytwórnia Elephant Records.

Iowa Super Soccer działa od lipca 2004 roku. Przed rokiem nakładem niezależnej wytwórni Gusstaff Records wydał debiutancki album „Lullabies To Keep Your Eyes Closed”. Płytę wypełnia jedenaście pięknych, łagodnych, momentami akustycznych utworów. To jeden z najlepszych polskich debiutów fonograficznych 2008 roku! Na jesień planowana jest premiera drugiej płyty.

Iowa Super Soccer grała na pierwszej edycji OFF Festivalu w Mysłowicach (2006), na Ars Cameralis, w radiowej Trójce i na Feel On Festivalu w Ostrzeszowie (2007). Grupa dzieliła scenę z takimi zespołami jak Myslovitz, Rykarda Parasol, Immanu El, Lonely Drifter Karen, Dakota Suit, Barbara Morgenstern, Troy von Balthazar i Chris & Carla.

Najbliższe koncerty Iowa Super Soccer:

19. 06. 09 – Ostrzeszów – Kawiarnia Baszta

05. 07. 09 – Gdynia – Opener Festival

06. 07. 09 – Gdańsk – Radio Gdańsk

25. 07. 09 – Gdynia – Globaltica Festival

26. 07. 09 – Aleksandrów Kujawski – Fado

09. 08. 09 – Mysłowice – OFF Festival

18. 09. 09 – Chorzów – MDK Batory

26. 09. 09 – Cáceres (Hiszpania) – Pop Art Festival

Strony internetowe kapeli www.iss.trafri.net oraz www.myspace.com/iowasupersoccer

Strona internetowa festiwalu Pop Art.: www.myspace.com/cacerespopart

Polecane

Share This