Iron Maiden przed koncertem w Krakowie grali w piłkę


2018.07.28

opublikował:

Iron Maiden przed koncertem w Krakowie grali w piłkę

foto: Rafał Kudyba / mfk.com.pl

Pomiędzy dwoma krakowskimi koncertami Iron Maiden, członkowie zespołu postanowili pograć w piłkę. Steve Harris i spółka rozegrali mecz na stadionie Hutnika Kraków. Drużyna dowodzona przez brytyjskiego basistę pokonała team złożony z przedstawicieli jednej z lokalnych firm.

Muzycy spotkali się także z działaczami klubu, a Harris otrzymał koszulkę i zestaw gadżetów. – Steve Harris – basista, lider i założyciel heavymetalowej legendy Iron Maiden zaszczycił dziś swoją obecnością Suche Stawy. Steve spotkał się z działaczami Hutnika. Otrzymał pamiątkową koszulkę HKS i zestaw gadżetów Dumy Nowej Huty. Na boisku drużyna Iron Maiden pokonała ekipę firmy Can-Pack. Iron Maiden wczoraj i dziś koncentrują w Tauron Arenie. Dziękujemy za ten zaszczyt Steve – napisano na stronie internetowej Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010. Więcej, łącznie ze zdjęciami z meczu, można znaleźć tutaj.

Drugi koncert Iron Maiden w Krakowie odbędzie się dzisiaj.

Spór sądowy z udziałem Iron Maiden zakończony

W marcu zakończyła się sprawa przeciwko muzykom Iron Maiden o naruszenie praw autorskich. W ubiegłym roku pozew w tej sprawie złożyli prawnicy byłych członków formacji Beckett. Steve Harris i Dave Murray zostali zobligowani do wypłacenia drugiej stronie 900 tysięcy funtów odszkodowania oraz pokrycia kosztów sądowych.

Sprawa dotyczyła dwóch utworów Ironów – “Hallowed Be Thy Name” z wydanej w 1982 roku płyty “The Number Of The Beast” oraz znacznie młodszego “The Nomad” (kawałek pochodzi z “Brave New World”, 2000). W przypadku pierwszego z utworów kontrowersje budził fragment tekstu. Zdaniem muzyków Beckett wers “Mark my words believe my soul lives on. Don’t worry now that I have gone” był plagiatem linijki “Others are glad to see him gone, mark my words my soul lives on” z ich utworu “Life’s Shadow”. Ten sam utwór miał posłużyć Ironom za nazbyt widoczną inspirację przy wspomnianym “The Nomad”, które Dave Murray skomponował na potrzeby “Brave New World”. Poniżej znajdziecie porównanie obu utworów, które nie pozostawia żadnych złudzeń.

Na mocy ugody Iron Maiden wciąż mogą wykonywać oba utwory i wykorzystywać je na swoich wydawnictwach. O ile “The Nomad” nie pojawia się w setlistach koncertowych grupy, o tyle “Hallowed Be Thy Name” było ich żelaznym punktem.

Polecane

Share This