IV edycja Francophonic Festival w marcu


2010.01.08

opublikował:

IV edycja Francophonic Festival w marcu

Francophonic Festival na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny stołecznej, i nie tylko, sceny muzycznej. To okazja do posłuchania i odkrycia najciekawszych artystów estradowych i zespołów ze świata frankofońskiego. Francophonic Festival koncentruje się na trzech nurtach najbardziej charakterystycznych dla sceny francuskiej: począwszy od głęboko zakorzenionej we francuskiej tradycji muzycznej gatunku „chanson” (Juliette Greco, Emilie Simon, Yann Tiersen) poprzez barwny patchwork muzyki świata (Amadou et Mariam, Mamani Keita, Seyni et Yeliba), aż do nowych brzmień, w szczególności muzyki elektronicznej (Scratch Massive, Sayag Jazz Machine, Krazy Baldhead, Nouvelle Vague, Nosfell).

Tradycyjnie, w ramach festiwalu, zabłyśnie wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej. Tegoroczny Francophonic to również refleksja nad francuskimi korzeniami polskiego kompozytora Fryderyka Chopina i jego wpływie na aktualną muzykę francuską.

Festiwal jest organizowany przez Instytut Francuski w Warszawie we współpracy z francuską agencją Come4Event i stałymi polskimi partnerami: agencją Good Music Productions i Klubem Stodoła oraz agencją Maken.

IV edycja festiwalu Francophonic będzie miała miejsce w Warszawie, a koncerty artystów festiwalu poza Warszawą będą miały charakter imprez towarzyszących.

Szczegóły: www.francophonic.pl

IV Edycja Francophonic Festival

19-29 marca, Warszawa

Polecane

Share This