Ive Mendes dwa razy w Polsce

"Brytyjska Sade" już w kwietniu na żywo zaprezentuje utwory z podwójnie platynowego albumu "Magnetism"


2010.03.25

opublikował:

Ive Mendes dwa razy w Polsce

Do stacji radiowych trafił właśnie najnowszy singiel tej niezwykle lubianej wokalistki „Never Felt Love Like This”, a już za niecały miesiąc artystka nazywana „brazylijską Sade” zagra w Polsce dwa koncerty:

20 kwietnia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

21 kwietnia w Sali Kongresowej w Warszawie

Ive Mendes, która oryginalną urodę zawdzięcza hiszpańsko-francusko-portugalsko-indiańskim korzeniom, muzyczną edukację zdobywała w kościelnych chórach i szkołach stanu Goias w środkowej Brazylii. Swą międzynarodową karierę rozpoczęła w Londynie, gdzie przeniosła się w 1999 roku. Po kilku próbach współpracy z różnymi producentami, Ive udało się nawiązać kontakt ze współautorem sukcesów Sade – Robinem Millarem, którego oczarowała swym głosem.

Wspólnie z Millarem nagrała swój debiutancki krążek zatytułowany po prostu „Ive Mendes” (2004). Album zawierający takie przeboje jak „Casticais” „If You Leave Me Now” czy „Natural High” okazał się dla niej przepustką do międzynarodowej sławy. Zmysłowa, nieco leniwa mieszanka bossanovy, samby, acid jazzu, popu i muzyki klubowej, urzekła także publiczność nad Wisłą. Sympatię polskiej publiczności zdobyła także dzięki kilku znakomitym koncertom w naszym kraju. Gościnnie wystąpiła też jednym z odcinków 10. edycji „Tańca z Gwiazdami”. Nic dziwnego, że jej kolejne dzieło, dwupłytowy album „Magnetism” – nagrany przy producenckim wsparciu Robina Millara i jego bliskiego współpracownikiem Marka Smitha , również okazał wielkim sukcesem i osiągnął status podwójnie platynowej płyty..

Podobnie jak na debiucie Ive na „Magnetism” śpiewa zarówno po portugalsku jak i po angielsku. Oprócz swoich piosenek Mendes wykonuje też kompozycję grupy Coldplay „Yello’ a także kawałek „Don’t Wanna Know” niedawno zmarłego znakomitego brytyjskiego wokalisty i gitarzysty Johna Martyna.

Ceny biletów:

Zabrze 20.04.2010r – Dom Muzyki i Tańca

Bilety:

– VIP – 300 zł

– I kategoria – 240 zł

– II kategoria – 150 zł

Warszawa 21.04.2010r – Sala Kongresowa

Bilety:

– VIP – 300 zł

– I kategoria – 240 zł

– II kategoria – 200 zł

– III kategoria – 170 zł

– IV kategoria 150 zł

Polecane