Ive Mendes kolejną artystką Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010


2010.04.08

opublikował:

Ive Mendes kolejną artystką Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010

Krytycy rozpływają się nie tylko nad zmysłową interpretacją, czy urzekającym głosem ale także nad nietuzinkową urodą tej brazylijskiej wokalistki. Publiczność kocha ją za wyjątkową energię i ogromną dawkę emocji jakimi obdarowuje ze sceny. Za zmysłową, nieco leniwą mieszankę bossanovy, samby, acid jazzu, popu i muzyki klubowej. Najnowszy album Ive Mendes „Magnetism”, wydany pod koniec ubiegłego roku, jest już podwójnie platynowy.

Królowa smooth jazzu – Ive Mendes – będzie kolejną, obok Cesarii Evory i Vaya Con Dios, gwiazdą drugiej edycji bydgoskiego Smooth Festival. Znakomici artyści wystąpią na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy już 22 maja.

Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 to jedno z najbardziej wysmakowanych wydarzeń muzycznych na polskim rynku festiwalowym. Brzmienia tego festiwalu to mieszanka nowych i złotych smooth przebojów. Specjalnie na Smooth Festival przygotowywany jest spektakularny, premierowy projekt muzyczny z udziałem wybitnych wokalistów i instrumentalistów.

Smooth Festiwal skierowany jest do osób oczekujących wysublimowanego klimatu muzycznego, a  jego formuła muzyczna idealnie wpisuje się w szczególny klimat Bydgoszczy. 

Festiwal od początku odbywa się na  Wyspie Młyńskiej. To wyjątkowe miejsce zawdzięcza swój urok nie tylko architekturze Młynów Rothera oraz tzw. Wenecji Bydgoskiej, ale przede wszystkim położeniu między dwiema rzekami: Brdą oraz Brdą Młynówką. Sąsiedztwo licznych muzeów oraz nowoczesnej Opery Nova sprawia, ze wyspa stała się znaczącym centrum kulturalnym.

W tej niezwykłej przestrzeni zostanie wybudowana scena, której aranżacje wizualne staną się dopełnieniem utworów, wyjątkowym obrazem dla smooth’owych brzmień.

Bio:

Ive Mendes – Brazylijka o hiszpańsko-portugalsko-francuskich korzeniach studia muzyczne kończyła w stolicy swojego stanu Goianii. Międzynarodowa kariera Ive Mendes rozpoczęła się w Londynie, kiedy to urzekła swoim głosem producenta Sade – Robina Millara. Współpraca z nim zaowocowała w 2004 roku debiutanckim albumem „Ive Mendes”. Millar był także obecny przy produkcji najnowszego krążka „Magnetism”, który został znakomicie przyjęty zarówno przez krytykę jak i publiczność.

Na obu płytach Ive śpiewa zarówno po portugalsku jak i po angielsku. Na „Magnetism” oprócz swoich piosenek wykonuje też kompozycję grupy Coldplay „Yello’ a także kawałek „Don’t Wanna Know” niedawno zmarłego znakomitego brytyjskiego wokalisty i gitarzysty Johna Martyna.

Vaya Con Dios od 25 lat króluje na światowym rynku muzycznym jako niezwykłe zjawisko łączące w sobie wpływy muzyki z całego świata. Każdy z albumów wydanych od 1986 roku zaskakuje swoją odmiennością i  świeżością: tak jak album „Roots And Wings” inspirowany muzyką r&b oraz elementami muzyki arabskiej i indyjskiej, „The Promise” nagrany m.in. z prawdziwą cygańską orkiestrą a także: soulowo-bluesowy klasyk „Ain`t No Love In The Heart Of The City”. 12 kwietnia ukaże się najnowszy album zespołu: „Comme On Est Venu…”. Krążek nagrany jest po francusku, jednak niezwykle charakterystyczny głos Dani Klein oraz konsekwencja drogi artystycznej jaką Vaya Con Dios podejmuje od lat sprawiają, że jest on rozpoznawalny od pierwszych taktów dla słuchaczy na całym świecie.

Cesaria Evora – Charyzmatyczna osobowość, magnetyzujący głos, zdobywczyni m.in: jednej z najważniejszych nagród przemysłu muzycznego na świecie Grammy Awards w kategorii world music, nie bez powodu nazywana jest „bosonogą divą” z wysp Zielonego Przylądka. Jej piosenki zdobyły uznanie krytyków na całym świecie, stworzyły markę. O współpracę z Cesarią Evorą zabiegała nawet królowa popu Madonna. Diva śpiewająca wyłącznie po kreolsku (w dialekcie z São Vicente) lub po portugalsku (z wyjątkiem Besame mucho, na potrzeby filmu), poza muzyką angażuje się również w akcje społeczne mające na celu zwrócenie uwagi na problemy m.in.: Afryki lub AIDS. W ubiegłym roku Artystka wydała znakomity krążek „Nha Sentimento” – album łączący zarówno poważne, jak i lżejsze dla ucha tony, będący powrotem do korzeni, do ukochanego domu. Tworzą go przede wszystkim utwory z gatunku coladera, nie zabrakło jednak tak charakterystycznej dla Cesarii morny.

Bilety na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 można kupić za pośrednictwem portalu eventim.pl oraz ticketpro.pl, a także w sieci salonów Empik.

Bilety – 50 zł

Strefa Golden Circle – bezpośrednio przed sceną – 150 zł

Strefa VIP – 300 zł

Smooth Festival powstał z inicjatywy władz miasta Bydgoszcz oraz Radia Złote Przeboje. Producentem festiwalu jest firma Snap Event.

Więcej na www.smoothfestival.net

Polecane

Share This