J Balvin i Ed Sheeran poznali się na siłowni i nagrali dwie piosenki


2022.03.25

opublikował:

J Balvin i Ed Sheeran poznali się na siłowni i nagrali dwie piosenki

fot. mat. pras.

Światowej sławy ikony popkultury, J Balvin i Ed Sheeran, połączyli siły. Efektem kooperacji jest epka, na którą składają się dwa utwory „Sigue” oraz „Forever My Love”.

Wspólny projekt jest owocem przyjaźni łączącej dwóch muzyków. Panowie poznali się przypadkiem, na… siłowni. Zaczęło się od zwykłej rozmowy, a przerodziło w serdeczną zażyłość.

„Sigue” to energiczny, taneczny numer w stylu reggaeton, z kolei „Forever My Love” to piękna miłosna ballada. Obydwie piosenki ukazują talent Balvina i Sheerana do przekraczania muzycznych granic i tworzenia różnorodnej muzyki. Łącząc pop z reggaetonem jednocześnie rewolucjonizują i łączą muzyczny świat.

Wszystko, co dobre, wymaga czasu – opowiada J Balvin. – Pół roku temu byłem na siłowni i patrzę, ale koleś wygląda jak Ed Sheeran. Okazało się, że to był on. Wypiliśmy kawę, porozmawialiśmy o życiu i okazało się, że świetnie się dogadujemy. Połączyły nas proste rzeczy, tworząc prawdziwą przyjaźń – rozmawialiśmy nawet o tym, jak to jest być ojcem (hehe). W Nowym Jorku zaplanowaliśmy dzień w studiu i oto rezultaty. Pierwsze dwie piosenki, które nagraliśmy to właśnie „Sigue” i „Forever my Love”. Ja zaprosiłem Eda do świata reggaetonu, a on wprowadził mnie do swojego muzycznego świata. Naprawdę fajnie było usłyszeć go śpiewającego po hiszpańsku. Mamy nadzieję, że pokochacie te piosenki tak samo, jak my. Dużo pokoju i miłości.

Poznałem J-a w ubiegłym roku na siłowni w Nowym Jorku. Było bardzo wcześnie rano i na sali byłem tylko ja i on – wspomina Ed Sheeran. – Rozpoznałem jego głos, kiedy rozmawiał przez telefon, więc podszedłem i przywitałem się. Tak dobrze nam się rozmawiało, że poszliśmy razem na lunch, a potem na popołudniową herbatę. Później po prostu zostaliśmy kumplami, którzy często z sobą rozmawiają. Kiedy byłem w Nowym Jorku na Boże Narodzenie, postanowiliśmy na jeden dzień wejść razem do studia. Pierwsze dwie piosenki, które napisaliśmy to „Sigue” i „Forever My Love”, które absolutnie uwielbiam. J chciał abym wszedł do jego świata, a ja chciałem, by spróbował sił w moim. Nauka hiszpańskiego była dla mnie prawdziwym wyzwaniem, ale jednocześnie świetnie się bawiłem. Mam nadzieję, że te utwory spodobają się wam tak, jak mnie. Wypatrujcie kolejnych.

J Balvin i Ed Sheeran razem docierają do blisko 300 milionów ludzi na świecie.

J Balvin to światowej sławy gwiazdor i zaangażowany orędownik zdrowia psychicznego. Na koncie ma nagrody Billboard Music, American Music i Latin GRAMMY. Jako latynoski gwiazdor przebił kilka szklanych sufitów, zostając chociażby jednym z 10 najchętniej słuchanych artystów na świecie. Niedawno umieścił 33. piosenkę na szczycie zestawienia Latin Airplay, co jest absolutnym rekordem w historii notowania. Balvin, uznawany za głównego przedstawiciela współczesnego reggaetonu, na koncie ma współpracę z takimi prestiżowymi markami, jak Jordan, Givenchy, Louis Vuitton, Moschino, Gopuff, Fortnite czy Discord. Ostatnio angażuje się w przedsięwzięcia związane z podnoszeniem świadomości na temat znaczenia zdrowia psychicznego.

Ed Sheeran to bijący rekordy popularności brytyjski wokalista oraz autor piosenek, który stał się jedną z największych gwiazd popu w historii. Zdobywca 4 nagród GRAMMY niezmiennie zachwyca fanów na całym świecie swoją wybitną twórczością i wyjątkowym muzycznym gustem. Na koncie ma cztery multiplatynowe albumy – „+” (2011), „x” (2014), „÷” (2017) i „No.6 Collaborations Project” (2019), które zapewniły mu ponad 60 miliardów streamów i rozeszły się w nakładzie przekraczającym 50 milionów egzemplarzy. Sheeran jest także jednym z zaledwie sześciu artystów, których aż trzy utwory – „Thinking Out Loud”, „Perfect” i „Shape Of You” – otrzymały w USA diamentowy status, za sprzedaż przekraczającą 10 milionów sztuk.

W 2021 roku. Sheeran wydał „=”, czwartą część swojej serii albumów-symboli. Z płyty pochodzą przeboje „Shivers” i „Bad Habits”. Debiutując na 1. miejscu listy Billboard 200, „=” jest czwartym z rzędu albumem Eda, który znalazł się na szczycie listy sprzedaży już w pierwszym tygodniu od premiery. Płyta sukces odniosła nie tylko w Stanach Zjednoczonych, docierając na pierwsze miejsca w 19 krajach.

Polecane

Share This