Jacek Kurski drastycznie zmienia front w kwestii udziału Rafała Brzozowskiego w Konkursie Piosenki Eurowizji


2021.08.29

opublikował:

Jacek Kurski drastycznie zmienia front w kwestii udziału Rafała Brzozowskiego w Konkursie Piosenki Eurowizji

Fot. Karol Makurat | Tarakum.pl

Mimo iż Rafał Brzozowski i wybrana dla niego piosenka „The Ride” od początku znajdowali się w ogonie faworytów do wygranej w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, prezes TVP Jacek Kurski cały czas bronił naszego reprezentanta.

Rafał, to był jeden z najlepszych występów Eurowizji 2021. Z serca ci dziękuję. Dałeś sobie radę z niesprawiedliwym hejtem. Z podziwem obserwowałem, jak wspierają cię znajomi z branży. Takiego wzajemnego wsparcia w świecie polskiego show-biznesu dawno nie było. To dobry znak – zachwycał się po półfinałowym występie Brzozowskiego Kurski. Niestety, opinia prezesa TVP rozminęła się z werdyktem i Rafał nie awansował do finału zmagań.

Po kilku miesiącach Jacek Kurski zmienia front w kwestii wyboru piosenki, którą Rafał Brzozowski wykonał w Rotterdamie. Do tej pory TVP oraz jej prezes przekonywały, że grono ekspertów zdecydowało o wyborze zarówno reprezentanta jak i utworu. Teraz Kurski mówi, że komisja, której składu nigdy nie poznaliśmy i podobno nie ma szans, byśmy poznali, wybierała z mizernych propozycji, więc wygląda na to, że „The Ride” było nie tyle najlepszą, co najmniej beznadziejną piosenką.

Problemem było to, że przysłano bardzo niesatysfakcjonujące propozycje. Myśmy ich nigdy nie ujawniali, bo trudno ujawniać rzeczy, z których się zrezygnowało, bo po co robić wokół tego zamieszanie – mówi prezes Telewizji Polskiej.

Jaki plan na przyszłoroczny konkurs ma Jacek Kurski?

Chciałbym, żebyśmy wyłonili kandydata na Eurowizję dużo, dużo wcześniej i pracowali nad hitem jeszcze jesienią tego roku, bo potem jest już bardzo późno z rozkręceniem promocji i znalezieniem odpowiedniej piosenki – ocenia.

Polecane

Share This