Jacob Banks – alt-R&B i soul w najlepszym wydaniu


2021.03.17

opublikował:

Jacob Banks – alt-R&B i soul w najlepszym wydaniu

Pochodzący z Nigerii, tworzący w Wielkiej Brytanii wokalista, kompozytor, multi-instrumentalista, prezentuje nowy projekt „For My Friends” – nagrany w całości w domu artysty w Londynie. Pracując zdalnie z dwoma muzykami, Banks odnalazł w sobie nowe pokłady kreatywności. „For My Friends” jest jego w pełni autorską artystyczną wypowiedzią

Za produkcję wydawnictwa odpowiadają Banks, jego wieloletni współpracownik Sillkey oraz Yakob, Sam De Jong, Spencer Stewart i Jonah Christian. „For My Friends” to zestaw niesamowitych piosenek, od oczyszczających protest songów, do powoli rozkręcających się medytacji na temat miłości i straty. Utwory łączy zachywcający głos Jacoba. Na wydawnictwie znalazły się m.in. single „Parade”, „Devil That I Know” oraz „Stranger”. Pełna tracklista poniżej.

Jacob Banks debiutował albumem „Village” w 2018, które spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Trafiło też na liczne zestawienia podsumowujące najlepsze albumy roku. W maju 2020 o artyście znowu zrobiło się głośno, a to za sprawą coveru „Like You’ll Never See Me Again” Alicii Keys. Wideo zgromadziło ponad 1,5 mln wyświetleń.

Polecane

Share This