JaConfetti i Polacy na Orange Warsaw Festival 2009

JaConfetti – niezwykle energetyczny duński duet to kolejna gwiazda Orange Warsaw Festival 2009, jednego z festiwali powołanych w ramach przygotowań Warszawy do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.


2009.07.20

opublikował:

JaConfetti i Polacy na Orange Warsaw Festival 2009

Podczas show, które JaConfetti zaprezentują na warszawskim placu Defilad wystąpią z niecodziennym gościem – Czesławem Mozilem!

Znamy już także polskich artystów, jacy wystąpią 4 i 5 września w samym sercu stolicy: Afromental, Skinny Patrini, Maria Sadowska, Out of Tune, June oraz  Plastic !

„Bardzo się cieszę, ze mogę ponownie być gościem w Ja Confetti i jednocześnie być gospodarzem w Polsce ! – mówi Czesław Mozil – Znam Mikkel Gemzoe z Liceum i razem studiowaliśmy na Akademi Królewskiej w Kopenhadze. MIkkel jest jednocześnie muzykiem i producentem Ja Confetti. Byłem jednym z gości towarzyszących zespołowi podczas telewizyjnego występu rozdania nagród duńskiego radia Trojki w 2007 roku. Tak poznałem Ane Trolle i Josephine Philip. Rok temu spotkaliśmy się ponownie w Warszawie, całkiem przypadkowo na tej samej imprezie, Ja Confetti był zaproszony jako gość specjalny.”

JaConfetti tworzą dwie urocze dziewczyny –  Yvone Coco (Josephine Philip) & Ella Mau (Ane Trolle) na co dzień zamieszkałe w Kopenhadze . W swej muzyce łączą najróżniejsze inspiracje, od avant-popu i psychodelii przez hiphopowe rytmy, po echa bałkańskiego folklorua. Na OWF Ja Confetti wystąpią wspólnie z jedną z największych poslkich gwiazd ostatnich miesięcy: Czesławem Mozilem aka Czesław Śpiewa.

Czesław Śpiewa to autorski projekt Czesława Mozila – mieszkającego od piątego roku życia w Danii, wokalisty, kompozytora i akordeonisty który w ostatnich miesiącach podbił serca polskiej publiki przebojem “Maszynka do świerkania” oraz bestsellerowym krążkiem „Debiut”, który zdobył status podwójnej platyny. Spektakularny sukces „Debiutu” zapewnił też Czesławowi zwycięstwo w koncercie TOP sopockiego festiwalu TOPtrendy 2009.

Afromental  –  tegoroczni zwycięzcy Superjedynek w kategorii „Zespół roku”, Grają muzykę z pogranicza reggae, R&B, hip-hopu i soul. Na swym koncie mają dwa albumy,  nominacje do European Music Awards w kategorii „Best Polish Act” i występ przed gwiazdą soul – Jill Scott. Ich piosenka  „I Pray For Love” promowała filmowy przebój „Kochaj i tańcz”. 

Maria Sadowska – wokalistka i producentka, szerszej publiczności znana jest przede wszystkim ze „złotej” płyty „Tribute To Komeda”, z kompozycjami wybitnego polskiego jazzmana. Jej najnowszy krążek “Spis treści” , pierwszy w pełni autorski, utrzymany jest w stylistyce funky-reaage-balladowej.

Skinny Patrini – ekscentryczny trójmiejski duet  wykonujący muzykę z pogranicza electro i neo-cold wave. Występowali na jednej scenie z takimi sławami tanecznego electro-popu jak Ladytron, Mylo, Tiga czy Fischerspooner. W zeszłym roku wydali debiutancki album „Duty Free”.

June – trio muzyków, którzy doświadczenie zdobywali grając z czołówką polskiej sceny – Urszulą Dudziak, Tomaszem Stańko, Anną Marią Jopek, Smolikiem czy Anią Dąbrowską. Na ich debiutanckim krążku „That’s What I Like” wokalnie grupę wsparły Kayah i Paulina Przybysz aka Pinnawela. Inspiruje ich tradycja soul i nagrania współczesnych gwiazd czarnej muzyki.

Plastic – muzyka stołecznego duetu to efektowne połączenie retro-popu, nowoczesnej elektroniki i tanecznej pulsacji. Ich debiutancka płyta  “Plastic”  zdobyła 2 nominacje do Fryderyków. W 2008 roku za piosenkę “Lazy Day” Plastic otrzymał Grand Prix Pepsi Vena Music Festival. Supportowali Roisn Murphy (ex-Moloko) podczas jej warszawskiego koncertu.  Na OWF zaprezentują materiał z nowego krążka.

Out Of Tune – jedno z największych objawień polskiej sceny indie w ostatnich latach. Na jednej scenie grali m.in. z takimi gwiazdami jak The Futureheads, Junior Boys czy Robots In Disguise. Na debiutanckim krążku wydanym przez EMI w 2008 roku łączą popowe melodie, indie-rockowe inspiracje i brzmienia elektroniczne.

Tegoroczna edycja Orange Warsaw Festival – to dwa dni niezwykłych emocji w samym sercu Warszawy! Dwie sceny, kilkunastu światowej sławy artystów i  specjalny, premierowy polski projekt muzyczny, kina, animacje plenerowe oraz konkurs architektoniczny – to wszystko 4 i 5 września 2009 roku na warszawskim placu Defilad.

Na wszystkich wielbicieli zabawy w gronie rodziny i przyjaciół – niezależnie od wieku – czekają multimedialne atrakcje w miasteczku Orange. Dla swoich klientów operator przygotuje również specjalne muzyczne serwisy i dedykowane usługi.

Polecane

Share This