Jacy są miłośnicy płyt winylowych? W średnim wieku, samotnicy


2016.08.11

opublikował:

Jacy są miłośnicy płyt winylowych? W średnim wieku, samotnicy

foto: cgm.pl

Portal YouGov przeprowadził badanie, z którego wyłania się pewna charakterystyka fana płyt winylowych. Serwis zajrzał w dane dotyczące nabywców popularnych „wosków” w 2016 roku i uznał, że miłośnicy czarnych krążków to głównie ludzie w wieku średnim (45-54 lata). Grupą wiekową najmniej zainteresowaną winylami są ludzie w wieku 18-24 lata. To ciekawy wynik, szczególnie gdy porówna się go z ubiegłorocznym badaniem na rynku amerykańskim – wówczas wynikało z niego, że to wśród młodzieży poniżej 25. roku życia wosk przeżywa największy renesans.

Inne dane wyłaniające się z brytyjskiego raportu: 66% spośród fanów winyli nie wyobraża sobie dnia bez muzyki. 59% uważa, że nielegalne ściąganie muzyki z internetu jest czymś złym. 56% nie lubi dzielić się swoimi uczuciami i wolą spędzać czas w samotności. Z drugiej strony dwie trzecie z przyjemnością wybrałoby się na koncert i zobaczyło swojego ulubionego artystę na żywo.

Przy okazji tego raportu brytyjskie media przypomniały, że najpopularniejszym albumem na winylu jest w tym roku „Blackstar” Davida Bowiego.

Polecane

Share This