Jak bawić się bezpiecznie i bez gotówki na letnich imprezach plenerowych?


2019.06.04

opublikował:

Jak bawić się bezpiecznie i bez gotówki na letnich imprezach plenerowych?

fot. mat. pras.

 

Największe gwiazdy muzyki, najlepsi przyjaciele i zero stresu, że stracisz gotówkę czy kartę płatniczą podczas nadchodzących plenerowych festiwali – tegoroczne koncertowe lato zapowiada się nie tylko przebojowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. Dzięki współpracy z Mastercard® – sponsorem oraz partnerem technologicznym Open’er Festival – na terenie jednego z największych muzycznych wydarzeń tego lata zapłacisz już nie tylko kartą płatniczą czy zbliżeniowo telefonem, ale również przy pomocy specjalnej opaski płatniczej w technologii zbliżeniowej Mastercard®. Możesz także ściągnąć na swój telefon aplikację festiwalową i dzięki niej korzystać z dodatkowych benefitów związanych z zakupami na festiwalu.

The Smashing Pumpkins, Greta Van Fleet, Kamasi Washington, Lana Del Rey, Lil Uzi Vert, Jungle, Sokół i inni – tegoroczny Open’er Festival (3-6 lipca 2019 r.) zapowiada się naprawdę fantastycznie. Jeśli do wysokokalorycznego, gwiazdorskiego line-upu dodamy również znakomite położenie imprezy w niewielkiej odległości od pięknego, polskiego morza oraz sprawdzone grono znajomych u boku, a wreszcie czytelny i bezpieczny system płatniczy to okaże się, że tegoroczne lato może być naprawdę bardzo udane! Warto jednak pamiętać, że o ile jednak organizator imprezy zadbał o artystyczne menu najwyższej jakości, tak tylko od nas zależy z kim będziemy bawić się na festiwalu. A także jak będziemy płacić podczas czterodniowego święta muzyki nad polskim Bałtykiem.

Zakupy tylko bez gotówki

Na Open’er nie można już płacić bonami. W tym roku na terenie imprezy ponownie będą obowiązywały wyłącznie transakcje bezgotówkowe – organizator wydarzenia (Alter Art) podtrzymuje ideę festiwalu bezgotówkowego i dba o to, by transakcje były szybkie i bezpieczne. Na festiwalu możesz więc płacić kartą, telefonem oraz silikonową opaską płatniczą Mastercard®. Jeśli już ją masz – koniecznie zabierz ją na festiwal. Możesz również zamówić opaskę online na stronie www.opaska.alterart.pl.

Opaska (finansowego) bezpieczeństwa

Czym jest opaska płatnicza? Pełni ona funkcję karty płatniczej, która po zarejestrowaniu staje się przedpłaconą kartą debetową Mastercard®. Można nią dokonywać płatności zbliżeniowych we wszystkich punktach oznaczonych znakiem Mastercard Contactless. Ważna informacja – na terenie festiwalu możesz oczywiście płacić opaską niezarejestrowaną, ale aby móc z niej korzystać również poza jego obszarem, jak również po zakończeniu festiwalu, należy ją zarejestrować. Warto to zrobić tym bardziej, że opaska niezarejestrowana jest bezpłatna do 30 września 2019 roku (następnie zostanie naliczana opłata w wysokości 1 PLN miesięcznie).

Jak zaopatrzyć się w opaskę płatniczą?

Można ją dostać – całkowicie za darmo – na terenie festiwalu w specjalnych „Punktach obsługi opasek płatniczych”. Ważna informacja – aby aktywować opaskę należy przy odbiorze zasilić ją kwotą przynajmniej 30 PLN.A co z tym PIN-em?

Na terenie festiwalu przy transakcjach na kwotę mniejszą niż 50 PLN nie jest wymagany PIN. Zarejestrowaną opaską płatniczą można płacić podczas codziennych zakupów a także w Internecie, jak zwykłą kartą debetową Mastercard. PIN swojej opaski znajdziesz w aplikacji po jej zarejestrowaniu.
Zatankuj (opaskę) i baw się do woli!

Na terenie festiwalu możesz doładować niezarejestrowaną opaskę w „Punktach obsługi opasek płatniczych”. Aby móc dokonać doładowania poprzez aplikację festiwalową niezbędna jest rejestracja opaski i zasilenie jej przelewem online lub przez dodanie do swojego profilu innej karty płatniczej. A czy opaskę płatniczą można zasilić tylko złotówkami? Używając aplikacji festiwalowej lub karty płatniczej można zasilić opaskę w dowolnej walucie.

Festiwal, festiwal i… po festiwalu. Ale co z niewykorzystanymi środkami na opasce?

Zastanawiasz się, czy możesz odzyskać pieniądze z opaski płatniczej, których nie wykorzystałeś podczas festiwalu? Nic prostszego! Pozostałe na zarejestrowanej opasce środki będzie można wykorzystać we wszystkich punktach oferujących płatności zbliżeniowe lub wypłacić środki przelewem – po zalogowaniu do profilu i podaniu danych konta odbiorcy.Możesz to zrobić również na miejscu w Gdyni – kończąc festiwalową zabawę. W miasteczku festiwalowym w dedykowanych okienkach będą realizowane zwroty z opasek od godziny 22:00 do 02:00 (do zakończenia danego dnia festiwalu). Żeby dostać zwrot nie musisz rejestrować opaski. My polecamy jednak zarejestrowanie opaski.

Dlaczego? Z kilku powodów…

Rejestracja się opłaca

Zgubiłaś/eś opaskę płatniczą i co wtedy? Jeśli opaska płatnicza została zarejestrowana, można ją zablokować, logując się do swojego profilu. Pozostałe na niej środki można wypłacić przelewem — po zalogowaniu do profilu i podaniu danych konta odbiorcy.Możliwość wydania nowej opaski jest uzależniona od dostępności opasek. Jednak jeśli zgubiona opaska nie była zarejestrowana – nie ma możliwości odzyskania znajdujących się na niej środków. W jaki więc sposób możesz zarejestrować swoją opaskę płatniczą? Oczywiście w specjalnych punktach na terenie Open’era lub w aplikacji festiwalowej. Rejestracja wymaga podania podstawowych danych, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, e-mail oraz adres zamieszkania. Uwaga – rejestracja dostępna jest dla osób, które ukończyły 18 lat.
Udanej, bezpiecznej zabawy!

PS. Z opasek Mastercard® można korzystać również podczas Kraków Live Festival (16-17 sierpnia 2019 r.).

Polecane