Jak na zamknięcie GUGU reagują podopieczni Szpaka?

Komentarze artystów diametralnie się od siebie różnią.


2024.07.11

opublikował:

Jak na zamknięcie GUGU reagują podopieczni Szpaka?

fot. mat. pras.

W mijającym tygodniu Szpaku poinformował, że GUGU jako label przestaje istnieć. Stało się to kilka tygodni po tym, jak Chivas poinformował o rozstaniu z wytwórnią. Szpaku życzył mu wówczas wszystkiego dobrego i deklarował pełne wsparcie, zapowiadając jednocześnie, że w odpowiednim momencie odniesie się do sytuacji.

Podjąłem decyzję o zamknięciu GUGU jako wytwórni i podziękowaniu chłopakom, z którymi tworzyłem ten movement. Czas skupić się na sobie i swoich projektach. Pomysłów jest więcej niż włosów na głowie, więc bądźcie spokojni, zrobimy jeszcze wielkie rzeczy.

Nigdy nie chcieliśmy być nazywani labelem i nigdy nie chcieliśmy działać jak bezduszna korporacja, bo liczyło się dla nas coś więcej. Bez tworzenia wspólnej muzyki i spotykania się na co dzień tworzenie GUGU nie miało sensu, a próby zrobienia czegoś razem nie przynosiły rezultatów. Ciężko stworzyć rodzinę z ludźmi rozsianymi po całej Polsce, których nie znasz od kilkunastu lat. Chciałem wszystkim podziękować za poświęcony czas przy działaniach na rzecz GUGU.

Osobiście w żadnego z chłopaków nie straciłem wiary, i Wy też nie traćcie. Każdemu kibicuję z całych sił i trzymam kciuki, że rozwiną się jeszcze bardziej i roz***rdolą polski rynek muzyczny – komentował Szpaku.

SPRAWDŹ TAKŻE: Sensacyjne wieści od Szpaka. Raper zamyka label GUGU

Co na to jego podopieczni? 27.Fuckdemons, Vae Vistic i Esceh odnieśli się do sytuacji. Każdy z artystów zrobił to w inny sposób, co jest w pełni zrozumiałe, bowiem kariera każdego z nich jest na innym etapie i mieli różne plany dotyczące GUGU.

Cześć, stało się. To, że osobno, nie znaczy, że nie razem w głębi serca – zauważa 27.Fuckdemons, dodając: – Dziękuję za możliwość przeżycia tego wszystkiego GUGU, to już jest z nami wszystkimi i zostanie na zawsze. Jestem teraz jeszcze bardziej zmobilizowany niż zwykle do pracy, a jestem od tego uzależniony, więc wiem co mnie i Ciebie słuchaczu jeszcze czeka. Odetchnę sekundę po „Monachopsis EP”, mam już gotowy przepotężny kawałek i wracam z kolejną historią na swoje. 27 & GUGU always.

Piękne rzeczy zrobiliśmy, dostałem masę wiary we mnie, pograłem sztuki których się nie da zapomnieć. Takie jest życie, koniec jednego to zawsze początek drugiego. Kocham grindować, jestem nie do zdarcia i im gorzej jest, tym paradoksalnie mocniejszy jestem. Kiedy coś ma mnie pociągnąć w dół, to działa na mnie jak trampolina. Thx GUGU – to z kolei słowa, które do fanów kieruje Vae Vistic.

Z wypowiedzi Esceha wynika, że artysta nie jest zadowolony z tego, że musi zrobić krok wstecz, niemniej zapowiada, że wkrótce usłyszymy nowości w jego wykonaniu.

Jak mogliście zauważyć, pewien rozdział w mojej muzyce dobiegł końca. Wracam tam, gdzie wszystko się zaczęło, czyli na mój kanał, na który serdecznie Was zapraszam. Wspominałem już chyba że „3X SOTT” to nie jedyna rzecz, którą miałem dla Was przygotowaną? Potrzebuję chwilę i wracamy z nowymi numerami. Wiem, że czekacie też na koncerty ale czuję że to moment, w którym trzeba jeszcze mocniej uderzyć z nową muzyką. Na koncerty przyjdzie czas. Dziękuję GUGU za wspólną przygodę – podsumowuje twórca.

Polecane

Share This