Jake Bugg przyjedzie do Polski


2016.03.26

opublikował:

Jake Bugg przyjedzie do Polski

13 sierpnia w Palladium w Warszawie wystąpi Jake Bugg. Brytyjski artysta będzie promował swój trzeci album, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec tego roku.

„To przyszłość muzyki” – powiedział o twórczości Jake`a Bugga sam Noel Gallagher, a młodym muzykiem zachwycali się już m.in. Lily Allen, Elton John, Damon Albarn oraz muzycy Coldplay czy Snow Patrol. Przede wszystkim jednak ten 19-letni chłopak z gitarą podbił serca brytyjskiej publiczności. Jego wydana w październiku 2012 roku debiutancka płyta „Jake Bugg” od razu trafiła na pierwsze miejsce UK Album Chart. Wydaje się też, że od sensacyjnego debiutu Arctic Monkeys w 2005 roku, nie było na brytyjskiej scenie muzycznej nikogo, kto tak doskonale potrafiłby oddać nastroje młodego pokolenia.

Fenomen Jake`a polega jednak głównie na tym, że jego niezwykle szczere piosenki przemawiają nie tylko do nastolatków, ale też do ich rodziców. W swojej twórczości młody artysta składa swoisty hołd twórczości wszystkich wielkich z przeszłości – Dylanowi, The Beatles czy The Rolling Stones. „To jakby Dylan spotkał się z Arctic Monkeys” – mówi o muzyce Bugga Noel Gallagher. I chyba nie dałoby się znaleźć bardziej trafnego porównania.

Drugi album Jake`a Bugga ukazał się w 2013 i został wyprodukowany przez Ricka Rubina. Krążek „Shangri La” promowany był singlem „What Doesn`t Kill You”.

17 czerwca 2016 ukaże się trzecia płyta artysty, która promowana będzie trasą koncertową, w tym występem w Palladium. Z albumu „On My One” ujawniono dotąd dwie znakomite piosenki: utwór tytułowy oraz „Gimme The Love”.

Bilety na koncert trafią do sprzedaży jeszcze dziś i będzie można je znaleźć na Eventim.pl.

Polecane

Share This