Jamie Woon w Warszawie

Nadzieja i nowa postać muzyki soul ponownie w Polsce


2011.08.24

opublikował:

Jamie Woon w Warszawie

Jamie Woon to brytyjski piosenkarz, autor tekstów i producent, o którym zrobiło się głośno za sprawą wydanego dla wytwórni Cadent Song singla Night Air. Jest absolwentem prestiżowej BRIT School, znalazł się na czwartym miejscu tegorocznej listy BBC Sound of 2011 – najbardziej obiecujących nowych artystów. Warto także wspomnieć o pierwszym niezależnym wydawnictwie artysty Wayfaring Stranger z 2007 roku, na którym oprócz oryginalnej wersji tytułowego numeru znalazły się dwa remiksy w wykonaniu Buriala oraz Stitcha.

Styl muzyczny Woona to niezwykle zbalansowane połączenie R&B, popu i soulu wzbogacone o liczne sample oraz dźwięki gitary, największą jednak siłą Jamiego jest jego krystalicznie czysty wokal. Po ogromnym sukcesie Night Air zarówno w oryginale, jak i remiksie Ramadanmana na rynek wszedł właśnie singiel Lady Luck z remiksami Hudsona Mohawke`a i Royce Wooda Juniora a media zaczęły przywoływać powołania do Justina Timberlake`a. Nagranie debiutanckiego albumu zatytułowanego Mirrorwriting zajęło artyście trzy lata! Na płycie znajdziemy 12 produkcji, które jak sam określa Jamie Woon są przepełnione melancholią i są stworzone po to, by pozbawić ludzi lęku, a w zamian dać chwilę relaksu.

Po wyprzedanym koncercie na Festiwalu Turon Nowa Muzyka i w Warszawie w Klubie 1500 m2, Jamie Woon ponownie odwiedzi Polskę. Z pewnością będzie to kolejny niezapomniany koncert!

Jamie Woon

16 listopada 2011

Warszawa, Proxima

ul. Żwirki i Wigury 99a, godz. 20.00

Sprzedaż biletów rusza 29 sierpnia!

Organizator: Good Music Productions

Polecane