Jamie xx przyjedzie do Polski


2015.06.09

opublikował:

Jamie xx przyjedzie do Polski

4 listopada w Polsce wystąpi Jamie xx. Muzyk przyjedzie do naszego kraju w związku z premierą płyty „In Colour” i zagra w warszawskim Palladium. Bilety trafią do sprzedaży w najbliższy piątek, będzie można je nabyć za pośrednictwem Eventim.pl.

„In Colour” to solowy debiut Jamiego. Jak mówi sam muzyk: Jego wydanie zakończyło sześcioletnią pracę. Jest na nim muzyka, która inspirowała mnie na przestrzeni tego czasu, są ludzie, których spotkałem i klimat miejsc, które odwiedziłem. W nagraniach Jamiego wsparli m.in. Romy Madley Croft i Oliver Sim z The XX, jeden z najlepiej zapowiadających się młodych raperów – Young Thug czy dobrze znany w Polsce producent Four Tet. „In Colour” jest o przemianie, o transformacji. O nieustannych wyjazdach i powrotach do domu. O tym, jak te podróże zmieniają mnie za każdym razem. Uwielbiam trasy koncertowe, miejsca, które odwiedziłem, jednak kiedy biorę do ręki laptop, zawsze myślę o domu i o muzyce. Uwielbiam bycie w zespole, bycie producentem i bycie DJ-em. O tym wszystkim jest ten album – tłumaczy Jamie.

Wcześniej muzyk nagrał dwie płyty z grupą The xx. W 2011 roku ukazał się też jego wspólny album z Gilem Scottem-Heronem – „We’re New Here”.

Polecane

Share This