Janusz Radek – nowy album przedpremierowo w TIDAL


2015.10.15

opublikował:

Janusz Radek – nowy album przedpremierowo w TIDAL

„Popołudniowe przejażdżki” – będzie miał swoją oficjalną premierę 16 października, ale już od dziś można go przedpremierowo posłuchać w całości w TIDALU.

Janusz Radek przez lata przyzwyczaił nas do wielkiego repertuaru i teatralnych interpretacji, tym razem jednak zaprasza nas do zupełnie innego świata. Wraz z producentem płyty Leszkiem Biolikiem, zdecydował o wyjątkowym charakterze albumu, który nie jest związany tylko z czasem lub określoną grupą odbiorców, ale jakością brzmienia, melodyką i kompozycją. Twórcy podkreślają, że oblicze muzyki zawartej na płycie „Popołudniowe przejażdżki”, często jest ukryte w detalach, nadających lekkości poszczególnym utworom. Przy okazji, na swoim najnowszym albumie Radek pokazuje, że jest nie tylko świetnym wokalistą, ale kompozytorem zdolnym pisać piękne piosenki, pokazując się swoim słuchaczom z zupełnie innej, nieznanej dotąd strony.

Za miks oraz mastering odpowiedzialny jest Marcin Gajko, a nagrań dokonali muzycy dobrani przez Leszka Biolika: Andrzej Rajski na perkusji, Bartek Kapłoński na gitarach i Michał Marecki na klawiszach. Gościnnie na płycie wystąpili także Maciek Gładysz (gitara) i Michał Tomaszczyk (puzon). Sam Biolik zagrał partie gitary basowej.

Polecane

Share This