Jarocin Festiwal 2018 z piątką nowych wykonawców


2018.03.18

opublikował:

Jarocin Festiwal 2018 z piątką nowych wykonawców

foto: Filip Blank

Organizatorzy tegorocznego festiwalu w Jarocinie podali piątkę nowych wykonawców, którzy zasilają line-up imprezy. Festiwal ruszy 13 lipca i potrwa trzy dni, do jego obsady dołączyli właśnie BOKKA, Daria Zawiałow, The Dumplings, Coma i Marek Dyjak. Wśród wcześniej ogłoszonych gwiazd znaleźli się Wojtek Mazolewski, Public Image Ltd, Pussy Riot, Kortez, Hańba!, Bisz & B.O.K oraz Pablopavo i Ludziki.

BOKKA to chyba najbardziej tajemniczy zespół na polskiej scenie muzycznej. Na swoim koncie mają występy na festiwalach w kraju i w Europie. 20 kwietnia premierę będzie miał ich trzeci album „Life On Planet B”, który zapowiada elektryzujący singiel „In Love With The Dead Man”.

O żadnym młodym polskim zespole nie było tak głośno jak o The Dumplings. Chwytliwe melodie w połączeniu z elektroniką Kuby Karasia i barwnym głosem Justyny Święs sprawiły, że duet w krótkim czasie zbudował sobie szeroką rzeszę fanów, która nieustannie się powiększa, a koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Daria Zawiałow to zeszłoroczna debiutantka o piorunującej karierze. Wystąpiła na największych festiwalach w kraju, a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy. Niech potwierdzeniem tego będzie 5 nominacji do Fryderyków.

Po 4 latach Coma wraca na Festiwal w Jarocinie! Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów, który przyciąga swoim rockowym brzmieniem i energetycznymi koncertami. Za wydaną w 2017 roku płytę „Metal Ballads Vol. 1” zostali nominowani do Fryderyków.

Marek Dyjak przyjedzie do Jarocina z płytą „Pierwszy śnieg”, która jest jego powrotem do korzeni – do słowa i poezji. Przyjmuje rolę interpretatora, wykonując utwory Roberta Kasprzyckiego, Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza. Do tego wyjątkowy akompaniament Marka Tarnowskiego (akordeon i piano) i Jerzego Małka (trąbka) sprawia, że całość nabiera charakterystycznego dla Dyjaka brzmienia.

Polecane


Share This