Jarocin: scena wschodzących gwiazd rocka


2011.07.07

opublikował:

Jarocin: scena wschodzących gwiazd rocka

W dniach 15-17 lipca po raz trzydziesty pierwszy odbędzie się legendarny polski festiwal – Jarocin. W ramach Festiwalu odbędzie się konkurs młodych zespołów – Red Bull Tourbus Rytmy Młodych, który w tym roku rozpocznie się już 13 lipca. Na deskach Jarocińskiego Ośrodka Kultury zaprezentuje się 16 zespołów, które będą walczyć o uznanie jury i występ na scenie głównej Festiwalu Jarocin.

Jarociński Konkurs Młodych Zespołów to bez wątpienia najważniejszy przegląd młodych kapel w Polsce! Konkurs, który wykreował niezliczoną ilość ważnych dla polskiej muzyki formacji m.in.: Dżem, TSA, Bakszysz. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym przegląd młodych zespołów odbywa się na mobilnej scenie muzycznej – Red Bull Tourbus. Nim jednak wybrane zespoły wystąpią na dachu autobusu, czeka je selekcja w Jarocińskim Ośrodku Kultury. To właśnie tam 13 i 14 lipca jury wskaże sześć wyróżnionych zespołów. Wybrani w dniach 15-16 lipca będą rywalizować na dachu Red Bull Tourbus o względy publiczności i uznanie jury.

Przed kapelami stoi, zatem wielka szansa, gdyż jedna z nich zagra na głównej scenie Jarocina przed tysiącami fanów muzyki rockowej. W ubiegłym roku laureatem konkursu Młodych Kapel został wrocławski zespół Neony. „Możliwość wystąpienia na scenie Red Bull Tourbus to spora szansa dla zespołów, które na poważnie chcą się zająć tworzeniem muzyki ” skomentował Dawid Zając – lider Neonów.

13 LIPCA KONCERTY W JOK (16.00 – 20.30):

THE SOUND CODE, MOUGA, M.O.S.S.A.D., FUTURISTEN, COFFEE RADIO, LIVING ON VENUS, THE PLOY, ALIEN AUTOPSY


14 LIPCA KONCERTY W JOK (16.00 – 20.00):

VERMONES, DEAD ON TIME, DEYACODA, GGB BAND, NOKO, UNIQPLAN, MAGNIFICIENT MUTTLEY


KONCERTY NA DACHU RED BULL TOURBUS

15 LIPCA GODZ:

19.40 – 20.10 – KAPELA KONKURSOWA NR 1

21.00 – 21.30 – KAPELA KONKURSOWA NR 2

22.20 – 22.50 – KAPELA KONKURSOWA NR 3

01.30 – 02.00 – NEONY


16 LIPCA GODZ:

19.40 – 20.00 – KAPELA KONKURSOWA NR 4

21.00 – 21.20 – KAPELA KONKURSOWA NR 5

22.40 – 23.00 – KAPELA KONKURSOWA NR 6

00.10 – 00.30 – BIFF

****

NEONY to czteroosobowy wrocławski skład, który gra świeżą, gitarową muzykę z ciekawymi polskimi tekstami. „Dzięki występom na autobusie i wygranej w Jarocińskim konkursie Red Bull Tourbus zyskaliśmy sympatię ludzi. Udało się również pozyskać środki na produkcję naszej debiutanckiej płyty „Niewolnicy Weekendu”. Bez tego wsparcia płyta zapewne nie pojawiłaby się na rynku tak szybko.” komentują swój udział w projekcie Red Bull Tourbus członkowie Neonów.

BiFF to projekt Ani Brachaczek i Hrabiego Fochmana znanych ze współpracy z zespołem Pogodno, a zasilanych przez Jarka Kozłowskiego (Mitch & Mitch) i Michaela Pfeiffa. Brzmią rockowo, bigbeatowo, tanecznie, czasem glamrockowo.

Pełen regulamin Konkursu Młodych Zespołów dostępny jest na stronie Festiwalu pod adresem www.jarocinfestiwal.pl, więcej o Red Bull Tourbus na www.redbulltourbus.pl

Polecane

Share This