Jason Newsted ponownie współpracuje z Metalliką? „Będę rozmawiał z Larsem w czwartek”


2016.09.02

opublikował:

Jason Newsted zajął w Metallice miejsce tragicznie zmarłego Cliffa Burtona. Muzyk uzupełnił skład grupy przechodząc do niej w 1986 roku z Flotsam and Jetsam i pozostał w jej szeregach do 2001, opuszczając skład na dwa lata przed premierą kontrowersyjnego albumu „St. Anger”. Po rozstaniu z Metallicą Newsted grał z Ozzym Osbournem, potem zasilił szeregi Voivod, a przez pewien czas prowadził nawet własny zespół o nazwie Newsted. Ostatnio jednak ponownie ciągnie go w stronę Metalliki. W wyemitowanej na antenie SiriusXM rozmowie z Eddiem Trunkiem Newsted przyznał: Będę rozmawiał z Larsem (Ulrichem – perkusistą Metalliki – przyp. red.) w czwartek. Rozmawiam z nim od kilku tygodni. Z powodu wydania nowej płyty dużo się u nich dzieje, więc na razie rozmawiamy telefonicznie, ale mam nadzieję na spotkanie twarzą w twarz wkrótce.

Basista przyznał, że słyszał nowy singiel Metalliki „Hardwired”. Podoba mi się jego natura. To świetny numer – skomentował. Pytany o to, czy jego rozmowy z Larsem odbywają się wyłącznie na płaszczyźnie przyjacielskiej, czy też może wiążą się ze współpracą i interesami, Jason odparł: To dotyczy każdej z tych rzeczy.

Co wyniknie z rozmów Jasona z Larsem? Być może dowiemy się tego już w czwartek, o którym mówi Newsted. Mało prawdopodobne jest, by Jason miał ponownie zasilić szeregi grupy. Robert Trujillo, obecny basista Metalliki, wydaje się mieć niezagrożoną pozycję w składzie. Być może Newsted pracuje wspólnie z kolegami nad reedycjami płyt, które nagrał z nimi. Newsted grał na krążkach „…And Justice For All”, „Metallica”, „Load”, „ReLoad” oraz „Garage Inc.”. Pojawił się również oczywiście na koncertowych płytach „Live Shit: Binge & Purge” i „S&M”.

{facebook}

 

Polecane

Share This