Jason Newsted wyznaje, że nie był szanowany w Metallice


2022.11.14

opublikował:

Jason Newsted wyznaje, że nie był szanowany w Metallice

foto: mat. pras.

Choć Jason Newsted już od ponad 20 lat nie jest członkiem Metalliki, temat okoliczności jego rozstania z zespołem nadal od czasu do czasu wraca. Głównie za sprawą samego zainteresowanego, który również tym razem odniósł się do rozstania z zespołem. Muzyk przyznaje, że zdecydował się na ten ruch, ponieważ mimo pełnego zaangażowania nie czuł się szanowany.

Rzecz przez którą odszedłem od Metalliki do ciągły brak szacunku. Niezależnie jak ciężko pracowałem, ciągle okazywano mi brak szacunku. Nie chodzi o znęcanie się, jakiego doświadczyłem w ciągu pierwszych sześciu miesięcy, ale ogólny brak szacunku i odrzucenie. Brało się to z tego, że nigdy nie pogodzili się ze śmiercią Cliffa. Takie coś rodzi się w głowach młodych milionerów. Zepsutych, zepsutych milionerów i sam się do nich zaliczam. Potrzebowałem odpoczynku, a oni nie chcieli mi go dać. Musiałem więc odejść, żeby zasłużyć sobie na odpoczynek – powiedział redakcji Metal Hammera basista.

Przypomnijmy, że Newsted dołączył do Metalliki w 1986 r., po śmierci Cliffa Burtona. Muzyk opuścił grupę w 2001, a jego miejsce zajął wówczas Robert Trujillo, który gra tam do dziś.

Polecane

Share This