JAWNY prezentuje nowy numer „strawberry chainsaw


2022.08.07

opublikował:

JAWNY prezentuje nowy numer „strawberry chainsaw

Wschodząca gwiazda alternatywy powraca z nowym, energetycznym singlem. Lekki, żywy kawałek gitarowego popu opowiada zarówno o słodkiej, jak i złowrogiej stronie miłości.

„strawberry chainsaw” to żywiołowa mieszanka, która ma wywołać zarówno motyle w brzuchu, jak i podkreślić bolesne strony romansu. – Miałem gotowy koncept, którym chciałem się pobawić: miłość jako awers i rewers monety – wyjaśnia JAWNY. Desperacja i pożądanie przeplatane są intensywnymi bitami perkusji: „Strawberry chainsaw you’re the treat. (…) One day you’re harsh and then you’re sweet – and that’s ok that’s fine with me” – słyszymy w tekście.

Nowy utwór to następca „take it back” z udziałem Becka. Zdobywca nagrody Grammy użyczył piosence swojego wokalu i gitary. „take it back” i „strawberry chainsaw” to pierwsze wydania artysty z 2022 roku po ubiegłorocznej EP-ce „The Story of Hugo”, która służyła jako przejmujący prequel debiutanckiego projektu „For Abby” w Interscope (2020). Koncepcyjna składanka z 10 utworami zawiera przełomowy hit „Honeypie”, który do tej pory uzyskał status złota w USA i diamentu w Meksyku, z ponad 35 milionami wyświetleń na YouTube i ponad 700 milionami streamów na całym świecie.

JAWNY nadal popisuje się swoją wszechstronnością w chwytliwych utworach, takich jak „strawberry chainsaw” – jasne jest więc, że jego przeznaczeniem jest dotarcie do jeszcze szerszej publiczności. Wkrótce więcej informacji o jego nadchodzących wydawnictwach!

JAWNY zbudował swoją karierę na intuicji, naturalnej ewolucji muzyki i nieustannym rozwoju. Nie próbował prześcignąć swojego największego sukcesu (wydanego w 2019 singla „Honeypie” ze statusem złota USA), a zamiast tego postanowił podążać za instynktem. Wciąż ma w sobie zachwyt dziecka, który potrafi przekuć w dalekowzroczne wizje.

Urodził się jako Jacob Sullenger w Bay Area i dorastał w Filadelfii. Pierwszy raz sięgnął po gitarę jako 6-latek, gdy obserwował swojego ojca jamującego do Grateful Dead, Pink Floyd czy Led Zeppelin. Jako 13-latek zaczął tworzyć pierwsze bity wspólnie z bratem, udało mu się nawet nawiązać współpracę z kilkoma raperami za pośrednictwem SoundClouda.

Gdy miał 20 lat, zaczął pisać własne piosenki i to wtedy, za sprawą debiutanckiej EP-ki nagranej pod szyldem Johnny Utah, udało mu się zdobyć rozgłos. Jeden z jego utworów trafił do serialu HBO „W potrzebie” (tytuł oryginalny: „High Maintenance”). Po sukcesie „Honeypie” JAWNY wydał kilka innych świetnie przyjętych singli, które znalazły się na prestiżowych playlistach.

W 2020 roku JAWNY podpisał kontrakt z Interscope Records, gdzie wydał już dwa projekty: „For Abby” oraz „The Story of Hugo”. Po premierze EP-ki artysta ruszył w trasę po Stanach, otrzymał także tytuł VEVO DSCVR’s Artists to Watch 2022.

JAWNY nieustannie pracuje nad debiutanckim albumem: – Polegam na mojej intuicji. Nie mogę za mocno o tym myśleć.

Tagi


Polecane

Share This