Jay-Z: Jak powinien wyglądać klasyczny utwór


2011.06.01

opublikował:

Jay-Z: Jak powinien wyglądać klasyczny utwór

Wspaniała piosenka nie próbuje czymś być – ona po prostu jest„, rozpoczyna Jay-Z swój tekst, po czym wyraża swoje uznanie wobec „Bohemian Rhapsody” Queen. „Gdy słyszysz doskonały utwór, przypominają ci się zapachy, brzmienia, które towarzyszyły ci, gdy słuchałeś go po raz pierwszy. Idealne nagranie potrafi uchwycić moment i rozciągnąć go na całe lata. Wyprzedza czas. Ma wszystko – melodię, emocje, mocny tekst, który trafia do ludzi. No i znakomitą produkcję„.

Spędziłem mnóstwo czasu na poszukiwaniu doskonałej piosenki. Trudno jest mi zostawić utwór w swojej naturalnej postaci. Zawsze chcę czegoś więcej, zaczynam dopieszczać poszczególne elementy, a to nie zawsze wychodzi mi na dobre„.

Jay-Z zauważył także, że nie zawsze popularność utworu przekłada się na jego legendarność. Jako przykład raper podaje własną dyskografię:

Weźmy takie „Can I Live” [utwór z debiutanckiego albumu Jaya-Z – red.]. Moim zdaniem to utwór pełen emocji, o wiele lepszy niż „Hard Knock Life” czy „Empire State Of Mind”, a mimo to nie dotarł do ludzi. Tak samo jest z Michaelem Jacksonem. „Off The Wall” nie cieszy się może taką sławą jak „Thriller”, ale melodie są tam lepsze„.

Polecane

Share This