Jay-Z rozda milion płyt


2013.06.23

opublikował:

Jay-Z rozda milion płyt

Na mocy umowy podpisanej z firmą Samsung Jay-Z przekaże jej aż milion kopii swojej nowej płyty „Magna Carta Holy Grail”. Albumy trafią w ręce posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy na trzy dni przed oficjalną premierą płyty. Ta nastąpi 4 lipca. Umowa podpisana między Jayem i Samsungiem opiewa na pięć milionów dolarów.

{reklama-hh}

Po ujawnieniu informacji o zawarciu kontraktu na przekazanie płyt w sieci natychmiast pojawiły się spekulacje, że Jay-Z chce w ten sposób zapewnić sobie platynę w Stanach Zjednoczonych. Platynowe płyty przyznaje się tam za sprzedaż jednego miliona kopii płyty. Pogłoski z miejsca ucięto prostym komunikatem – płyty będą rozdawane za darmo, więc nie liczą się do oficjalnych zestawień sprzedaży.

Jednocześnie w Internecie pojawiła się informacja, jakoby na nowej płycie Jaya-Z pojawił się tekst „Smells Like Teen Spirit” Nirvany. Courtney Love – wdowa po liderze zespołu Kurcie Cobainie i jednocześnie właścicielka praw do jego twórczości – powiedziała w wywiadzie dla „Huntington Post”, że udzieliła Shawnowi Carterowi zgody na wykorzystanie tekstu największego hitu Nirvany.

Tagi


Polecane

Share This