Jazz Nad Wisłą: Krzysztof Herdzin Trio


2012.07.13

opublikował:

Jazz Nad Wisłą: Krzysztof Herdzin Trio

Po spektakularnym wznowieniu cyklu Jazz Nad Wisłą w ubiegłą niedzielę wraz z koncertem Tria Marcina Wasilewskiego, które było zarazem oficjalnym startem Warsaw Summer Jazz Days, pora na dalsze jazzowe koncertowanie w Cudzie Nad Wisłą. Kolejną formacją będzie Krzysztof Herdzin Trio.

Krzysztof Herdzin – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, wykładowca akademicki. Jest w naszym kraju jednym z nielicznych tak wszechstronnych artystów, z tak olbrzymim dorobkiem. Z sukcesem uprawia muzykę klasyczną, jazz i pop, a także jest jednym z najbardziej obecnie cenionych i poszukiwanych aranżerów orkiestrowych i big-bandowych. Autor orkiestracji nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A. P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland” (2005).

Do tej pory otrzymał jedenaście Złotych Płyt dla aranżera („Intymnie” Ryszarda Rynkowskiego, „Ladies”, „Sentiments” Ewy Małas Godlewskiej, „Nic Nie Muszę” Edyty Geppert, „Nasza Niepodległa”, „Pogadaj Ze Mną” Młynarski / Nahorny, „Śpiewam Życie” Edyty Geppert / Kroke, „Wielcy Kompozytorzy” Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, „Kręci mnie Ten Świat” Ireny Santor, „Moje Królestwo” Edyty Geppert, „Seweryn Krajewski Filmowo… by Krzysztof Herdzin”) oraz dwie Platynowe Płyty („50” Maryli Rodowicz, „ID” Anny Marii Jopek). Nominowany do nagrody Programu 3 PR „Mateusze” 2009 w kategorii „Całokształt”.

Wielokrotnie nominowany w różnych kategoriach do nagrody Fryderyk, nagrodę otrzymał w tym roku w kategorii Kompozytor/Aranżer Jazzowy Roku. W tym roku otrzymał również nagrodę Mocarty 2011 przyznawaną przez RMF Classic oraz Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2012.

Wziął udział w nagraniu ponad 170 CD (!), w tym jedenastu autorskich: „Chopin”, „Being Confused”, „Seriale, seriale”, „Almost After”, „Dancing Flowers”, „Live in Tygmont”, “Belcanto Semplice”, „Fantazja na tematy IV Kwartetu Grażyny Bacewicz”, „Symphonicum”, „Capacity” i „Looking For Balance”. Ma na swoim koncie ponad 2000(!) partytur na orkiestry kameralne i symfoniczne oraz big bandy i zespoły jazzowe.

Cezary Konrad – Najlepszy polski perkusista od wielu lat nieprzerwanie zajmujący I miejsce w tej kategorii według miesięcznika Jazz Forum. Na swoim koncie ma ponad 90 nagranych płyt. Jest uniwersalnym muzykiem, współpracującym zarówno z gwiazdami pop, jazz, piosenki aktorskiej jak i muzyki klasycznej (występował w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie oraz Orkiestrze Sinfonia Varsovia).

Robert Kubiszyn – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. W swojej dyskografii posiada ponad 70 płyt z różnymi wykonawcami. Na stałe gra z Grzegorzem Turnauem, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz i Henrykiem Miśkiewiczem oraz Markiem Napiórkowskim. Zajmuje się również produkcją muzyczną oraz aranżacją. Był współproducentem dwóch albumów gitarzysty Marka Napiórkowskiego „NAP” i „Wolno” nagranych dla Universal Music. W roku 2010 ukazał się jego pierwszy solowy album zatytułowany „Before Sunrise” wydany przez Proa Records i Universal Music. Płyta ta otrzymała nagrodę Fryderyk 2011 za najlepszy jazzowy debiut płytowy.


KRZYSZTOF HERDZIN TRIO

Warszawa – Cud Na Wisłą

15 lipca 2012, start: 20:00, wstęp: 10 zł

Polecane

Share This