„JBĆ PIS” Cypisa hitem na studniówce. Dyrekcja szkoły wyciągnie konsekwencje


2022.01.20

opublikował:

„JBĆ PIS” Cypisa hitem na studniówce. Dyrekcja szkoły wyciągnie konsekwencje

fot. kadr z wideo

„JBĆ PIS” Cypisa było hitem ulicznych protestów w 2020 i 2021 roku. Teraz piosenka wraca na nagłówki mediów za sprawą studniówki w Elblągu. W sieci pojawiło się nagranie, pokazujące jak uczniowie tamtejszego III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II bawią się, skandując „j***ć PiS” w rytm piosenki Cypisa – a właściwie w rytm „Call on Me” Erica Prydza, bo numer Cypisa jest remiksem tego kawałka.

Zdarzenie skomentowała w rozmowie z tvp.info dyrektorka szkoły Barbara Orzech. – Należy w umowie z DJ-em zapisać, jaka muzyka nie może być puszczana na studniówce. Wychowawcy zareagowali na sytuację podczas imprezy i przeprowadzili rozmowę z DJ-em, ale niestety utwór już wybrzmiał. Jestem już po rozmowie z firmą DJ Megafon, która dobierała utwory. Bez względu, jakie imię nosi szkoła, takie zachowanie godzi w jej dobre imię i jest absolutnie naganne. Niestety incydent miał miejsce około godziny 2.00, gdy nie było mnie już na studniówce, jednak już w poniedziałek została ta sprawa omówiona w pokoju nauczycielskim i wychowawcy zostali zdyscyplinowani – poinformowała TVP Info.

Dodatkowo dyrekcja szkoły zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji wobec ucznia, który opublikował nagranie ze studniówki w sieci. Nastolatek ma dostać naganę, o sprawie poinformowano także jego rodziców. Oryginalne nagranie zniknęło już z sieci, ale czujni internauci zdążyli je powielić.

Polecane

Share This