Jedna z ofiar ataku na Nipsey’a aresztowana


2019.04.13

opublikował:

Jedna z ofiar ataku na Nipsey’a aresztowana

fot. mat. pras.

Przypomnijmy, że Nipsey Hussle wybrał się do swojego sklepu bez żadnej ochrony, żeby przywitać na wolności Kerry’ego Lathana. Raper chciał przekazać 56-letniemu mężczyźnie, który właśnie wyszedł z więzienia ubrania, żeby ten wyglądał schludnie podczas pierwszego spotkania z rodziną.

Kerry Lathan, podczas strzelaniny, w której zginął Nipsey, został postrzelony w plecy. Po pięciu dniach mężczyzna opuścił szpital na wózku inwalidzkim i… został aresztowany, za kontakty z Nipsey’em. Jak się okazuje Lathan przebywał na zwolnieniu warunkowym (odsiadywał 20-letni wyrok za morderstwo), podczas, którego miał zakaz kontaktowania się ze znanymi członkami okolicznych ganów. Nie jest tajemnicą, że członkiem Cripsów był właśnie Nipsey. Na tej podstawie Kerry Lathan wrócił za kraty i prawdopodobnie, w ciągu najbliższych dni jego zwolnienie warunkowe zostanie anulowane.

Sytuacja jest o tyle niezrozumiała, że Nispey był znany zwolennikiem rozwiązywania wszelkich konfliktów w sposób pokojowy. Co więcej, są podejrzenia, że Hussle miał w planach współpracę z lokalnymi władzami w celu polepszenia bezpieczeństwa na ulicach LA.

Polecane

Share This