Jedyny Polski Koncert Flogging Molly


2009.06.05

opublikował:

Jedyny Polski Koncert Flogging Molly

Już 9 czerwca w warszawskiej Progresji wystąpi zespół Flogging Molly. Grupa pochodząca z Kalifornii składa się z siedmiu osób i uważana jest za jedną z najważniejszych działających obecnie formacji inspirujących się tradycyjnym irlandzkiem folkiem. Zespół przetwarza irlandzką tradycję na swój własny, nierzadko punkowy, sposób. W twórczości Flogging Molly swobodnie łączą się ze sobą punkowe gitary i bębny oraz tradycyjne celtyckie instrumenty takie jak mandolina, banjo, akordeon czy skrzypce. To iście porywająca mieszanka!

Muzyka Flogging Molly zainspirowana jest z jednej strony klasycznymi nagraniami The Pogues oraz The Dubliners, a z drugiej dokonaniami The Clash (album „Within A Mile Of Home” został zadedykowany Joe Strummerowi) czy Stiff Little Fingers. Żywiołowe dźwięki formacji kierowanej przez wokalistę Dave`a Kinga znakomicie sprawdzają się na żywo.

Grupa powstała w roku 1997. Jej nazwa pochodzi od „Molly Malone`s” – irlandzkiego pubu usytuowanego w Los Angeles. Zespół powstał gdy Dave King – wcześniej na przełomie lat 80-ych i 90-ych wokalista heavvymetalowego bandu Fastway – zaczął grać irlandzką muzykę w barach i pubach. Po pewnym czasie ukształtował się siedmioosobowy skład Flogging Molly. W 1997 ukazał się debiutancki krążek grupy, nagrany w Molly`s Malone album „Alive Behind The Green Door”. Aktualnie studyjna dyskografia Flogging Molly składa się z czterech krążków: „Swagger” (2000), „Drunken Lullabies” (2002), „Within A Mile Of Home” (2004) oraz „Float” (2008). Ostatni album grupy zadebiutował na czwartym miejscu listy Billboardu – w ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży krążek znalazł aż 48 tysięcy nabywców. Alternative Press napisał o „Float”, że jest to jedna z najważniejszych płyt nie tylko 2008 roku, ale również całej dekady.

Jako support wystąpi grupa Koniec Świata – formacja z Katowic grająca muzykę z pogranicza ska i punka.

Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem http://www.eventim.pl/, http://www.ticketpro.pl/ oraz http://www.ticketonline.pl/. Wejściówki kosztują 45zł w przedsprzedaży i 55 zł w dniu koncertu.

Polecane

Share This