Jeff Wayne`s Musical Version of The War of the Worlds – The New Generation


2012.11.24

opublikował:

Jeff Wayne`s Musical Version of The War of the Worlds – The New Generation

Ponad sto lat temu, w 1898 roku ukazała się książka „The War Of The Worlds”, w której to brytyjski pisarz Herbert George Wells opisał atak Marsjan na naszą planetę. Trzy dekady później w październiku 1938 roku amerykańska stacja radiowa CBS nadała audycję zrealizowaną na podstawie tej książki doprowadzając do zbiorowej paniki wśród słuchaczy. W czterdziestą rocznicę tego wydarzania, w roku 1978, ukazał się album „Jeff Wayne`s Musical Version Of The War Of The Worlds” będący dwupłytowym wydawnictwem zawierającym muzyczną interpretację powieści.

Materiał jaki znalazł się na tym albumie zawiera w sobie zarówno narracje, utwory instrumentalne i piosenki, a wszystko to połączone w jedną , spójną całość. Główne tło akcji stanowi tu doskonale wykonana i zaaranżowana muzyka dopasowana do dynamiki wydarzeń, sprawiająca wrażenie, jakby słuchało się jednego utworu. W projekcie tym wzięła udział cała plejada ówczesnych gwiazd: w rolę dziennikarza i jednocześnie narratora wcielił się Richard Burton, w roli artylerzysty wystąpił David Essex, Beth zagrała Julie Covington, a jej męża Parsona Nathaniela Philip Lynot (Thin Lizzy).

Album sprzedał się na całym świecie w wielu milionach egzemplarzy. Tylko w samej Wielkiej Brytanii utrzymywała się na liście najlepiej sprzedawanych płyt przez 6 lat! Płyta ta znalazła się w zestawieniach Top 10 w 22 krajach, a w 11 z nich była numerem 1!

Dwa single pochodzące z tego albumu: „The Eve Of The War” oraz „Forever Autumn” stały się wielkimi hitami na całym świecie. Album nie tylko dlafanów muzyki z lat 70-tych oraz 80-tych, ale każdemu, kto ceni sobie muzykę na najwyższym światowym poziomie.

CD 1

1 The Eve Of The War

2 Horsell Common And The Heat Ray

3 The Artilleryman And The Fighting Machine

4 Forever Autumn

5 Thunder Child

CD 2

1 The Red Weed (Part 1)

2 The Spirit Of Man

3 The Red Weed (Part 2)

4 The Artilleryman Returns

5 Brave New World

6 Dead London (Part 1)

7 Dead London (Part 2)

8 Epilogue (Part 1)

9 Epilogue (Part 2) (NASA)

Polecane

Share This