Jeru The Damaja – nowe wydawnictwo i koncert w Polsce


2014.06.23

opublikował:

Jeru The Damaja – nowe wydawnictwo i koncert w Polsce

17 czerwca 2014 roku miała miejsce światowa premiera najnowszej EP-ki legendarnego MC z Brooklynu – Jeru the Damaja, zatytułowanej „The Hammer”, która zbiera wiele pozytywnych recenzji i określana jest jako „New hip-hop movement!”.

 

Z tej okazji agencja BIG idea już 28 czerwca 2014 roku zaprasza do Katowic do klubu Variete na polską premierę „The Hammer” EP, połączoną z 20-leciem pierwszej płyty rapera pt. „The Sun Rises In The East” w całości wyprodukowanej przez DJ-a Premiera – najbardziej wpływowego producenta w historii rapu. Główną atrakcją wieczoru będzie występ legendarnego MC, w roli supportów na scenie pojawią się DJ HWR & Biak/Luks Mamilion & Czechu.

{sklep-cgm}

Jeru The Damaja od początku swojej kariery był mocno związany z grupą Gang Starr. Pierwszy raz pojawił się właśnie na płycie Gang Starr „Daily Operation”, wtedy to rymując w kawałku „I`m The Man” przez swoje skillsy i teksty, stał się nowym faworytem w Nowym Jorku. Docenili go także sami członkowie zespołu Guru i DJ Premier, wpuszczając go jako pierwszego do rodziny Gangstarr Fundation.

Jeru należał również do legendarnego składu Crooklyn Dodgers powołanego na potrzeby soundtracku do filmu Spike`a Lee „Clockers” (obok Jeru do składu należeli również: Masta Ace, O.C. czy Buckshot). Twórczość Jeru można zaklasyfikować do świadomego rapu – jego teksty są przepełnione przekazem wiedzy i pozytywnych wartości.

Bilety w cenie 30 zł trafiły już do sprzedaży.

Polecane

Share This