Jeru The Damaja w Warszawie

Hip-hopowa wigilia z ekipami A Pamiętasz Jak i Rap History Warsaw - 23 grudnia w warszawskim klubie Urban Garden zagra Jeru The Damaja!


2011.12.16

opublikował:

Jeru The Damaja w Warszawie

Jeżeli zastanawialiście się gdzie pójść ze znajomymi ekipy APJ i RHW przygotowały dla Was wyjątkowy event na piątkowy wieczór, 23 grudnia:

1. Spośród osób, które zaznaczą swój udział w wydarzeniu wylosujemy 5 nazwisk. Szczęśliwych zwycięzców zaprosimy do jednego stołu razem z ekipami APJ, RHW, przedstawicielami firm i labeli fundujących prezenty oraz naszym gościem specjalnym Jeru The Damaja! Kolacja wigilijna poprzedzi właściwą imprezę i odbędzie się w kameralnej atmosferze o godzinie 19:00 na małej sali klubu Urban Garden.

2. Każdy z naszych gości na wejściu losuje prezent ufundowany przez jedną z firm, które wspierają wydarzenie. A są to: Outside Wear, Blocx, Prosto, Galeria Koloru, Dickies, Asfalt Records, Fonografika, Koka, Wielkie Joł oraz HIFI Wear. Będziemy losowali bluzy, teeshirty, czapeczki, płyty cd, nerki etc. Każdy z prezentów przekracza wartością cenę biletu!

Ponad to każdy chętny dostaje na wstępie shota czystej.

3. Podczas imprezy, którą zagrają Homer, Hubson, Anusz i Steez odbędzie się koncert legendy nowojorskiego hip-hop – Jeru The Damaja!

Będzie to znakomita okazja do spędzenia wspólnej Wigilii w gronie znajomych. Pojawi się dodatkowa ilość stolików, można zrobić rezerwację dla siebie i znajomych pisząc na: [email protected] . Poza alkoholem będzie można zamówić staropolskie zakąski do wódki!

JERU THE DAMAJA:

Jeru The Damaja to w świecie hip-hopu postać nietuzinkowa. „Wychowanek” Gang Starr Foundation zadebiutował jako 20-latek na płycie „Daily Operation” duetu Guru i DJ Premier. Wspomagany od strony producenckiej przez DJ`a Premiera stworzył w dekadzie lat 90 dwa albumy, które z miejsca przeszły do klasyki gatunku. „Sun Rises In The East” był ważnym głosem w walce o hiphopową supremację pomiędzy Wschodnim a Zachodnim Wybrzeżem USA. Album ten ponownie skupił uwagę słuchaczy na dokonaniach nowojorskich raperów w epoce ewidentnej dominacji g-funkowego brzmienia z Kalifornii. Podobnie jak na późniejszym „Wrath Of The Math” Jeru dał się poznać jako etosowy twórca, sprzeciwiający się postępującej komercjalizacji hip-hopu. W swych utworach starał się dać wyraz nie tylko realiom życia w wielkomiejskim getcie, ale również ukazać szerszą perspektywę negatywnych zjawisk społecznych (np. „Scientifical Madness”). Z lat 90. pochodzą jego największe przeboje, m.in. „D. Original”, „You Can`t Stop the Prophet”, „Come Clean”, „Me or the Papes”, „Ya Playin` Yaself” czy też „99,9%. W pierwszej dekadzie XXI wieku ukazały się albumy „Divine Design” oraz zamykający dyskografię artysty „Still Rising” z 2007 roku. Miłą niespodzianką dla polskich fanów rapu było zaproszenie Jeru przez Slums Attack do nagrania wspólnego utworu „Oddałbym”, w którym oprócz nowojorskiego weterana udzielił się łódzki MC i producent O.S.T.R.

Bilety w przedsprzedaży kosztują zaledwie 20PLN!

Będą niebawem dostępne w sklepach:

Serum Global | ul. Wałbrzyska 11, CH Land, lokal 114

Galeria Koloru | al. Solidarności 82

Side One | ul. Chmielna 21

Upstairs | ul. Chmielna 21

Polecane