Jerzy Owsiak z szansą na Nagrodę Nobla

Nominacja ustępującego prezesa WOŚP została przyjęta.


2019.01.16

opublikował:

Jerzy Owsiak z szansą na Nagrodę Nobla

fot. Stanisław Wadas / WOŚP

Jerzy Owsiak ponownie ma szansę otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla. Komitet Norweski przyjął przesłany przez Rafała Collinsa, gospodarza programu w TVN Turbo oraz posła Kukiz ’15 Andrzeja Kobylarza wniosek zgłaszający ustępującego szefa WOŚP. Warto przy tym podkreślić, że przyjęcie wniosku nie jest równoznaczne z nominacją do nagrody.

Zarówno Owsiak jak i Orkiestra byli zgłaszani do wyróżnienia już w latach ubiegłych. W 2017 o Pokojową Nagrodę Nobla dla szefa WOŚP wnioskowała Joanna Schmidt z .Nowoczesnej. W tym samym roku prof. Adam Grzegorczyk, rektor warszawskiej Wyższej Szkoły Promocji, zgłosił całą WOŚP. Wówczas również Norweski Komitet Noblowski przyjął oba wnioski.

Dzień po 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zapowiedział rezygnację ze stanowiska. – Osobiście składam rezygnację z szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu. Fundacja dalej będzie funkcjonowała. Ale może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nawet dzisiaj nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku – powiedział, podkreślając, że ma dość wieloletniej nagonki na niego.

Polecane