Jest oficjalny komunikat przed koncertem Slayera


2011.02.16

opublikował:

Jest oficjalny komunikat przed koncertem Slayera

Jeff Hanneman, gitarzysta i jeden z założycieli zespołu trafił do szpitala pod koniec ubiegłego miesiąca. Jak mówią koledzy z zespołu – Kerry King, Tom Araya i Dave Lombardo – Jeff Hanneman na skutek poważnej infekcji przeszedł operację prawego ramienia.

Lekarze Hanneman’a nie potrafią jednoznacznie zidentyfikować przyczyny infekcji, podejrzewają, że artysta cierpi na rzadkie, łatwo rozprzestrzeniające się w płaszczyźnie powięzi tkanki podskórnej zakażenie głębszych warstw skóry i tkanki podskórnej, które prawdopodobnie spowodowało ugryzienie pająka.

Gitarzysta przebywa obecnie w domu i powraca do zdrowia, rozpoczął już dalsze zabiegi medyczne łącznie z przeszczepami skóry. Wszystko wskazuje na to, że w pełni powróci do zdrowia.

Z uwagi na chorobę Jeff’a Hanneman’a i udział Slayera w zbliżające się trasie Australian Soundwave Festival, która ma się rozpocząć 26 lutego, zespół podjął trudną decyzję o koncertowaniu bez Hanneman’a. Zanim Hanneman powróci do pełni zdrowia i do zespołu, zastąpi go inny gitarzysta.

Zespół ogłosi wkrótce szczegóły dotyczące gościnnych występów gitarzysty, który zastąpi Hanneman’a.

„Jeff jest naszym bratem, wszyscy jesteśmy przyjaciółmi i gramy razem w zespole od prawie 30 lat” – mówi Araya „czekamy zatem na jego całkowite wyzdrowienie i mamy nadzieję, że nastąpi to tak szybko, jak tylko to możliwe”.

 

Po wydarzeniach z ubiegłego roku nie chcemy zawieść ponownie naszych fanów” – dodaje King, nawiązując do silnych bólów pleców i karku, na które cierpiał Araya i z powodu których artysta był operowany w styczniu 2010. Zespół musiał w związku z tym przesunąć lub odwołać liczne koncerty w 2009 i 2010 roku. „Jeff całkowicie podziela tę decyzję więc trasa odbędzie się zgodnie z planem. Nie wiemy, kiedy będzie mógł wrócić do grania, ale na pewno wróci tak szybko, jak będzie mógł. Nie możemy się doczekać, kiedy dołączy do nas na trasie„.

 

Slayer i Megadeth wystąpią 11 kwietnia w Atlas Arenie w Łodzi w ramach European Carnage Tour 2011.Bilety na koncert dostępne są na LiveNation.pl.

Tagi


Polecane

Share This