Jeżyce Story, czyli Peja na deskach teatru


2013.02.23

opublikował:

Jeżyce Story, czyli Peja na deskach teatru

Jego tematem i zbiorowym bohaterem są Jeżyce, dzielnica Poznania, w której wychował się i mieszka raper Peja, który jest jedną z odgrywanych postaci w spektaklu.

 – To bardzo ciekawe doświadczenie, móc zobaczyć siebie granego przez profesjonalnego aktora – mówi o swoich wrażeniach po obejrzeniu spektaklu Peja. – Jeżyce to miejsce, w którym się urodziłem, dorastałem i mieszkam do dziś. Rozwijałem się razem z tą dzielnicą. Cieszę się, że powstała sztuka poświęcona właśnie temu miejscu i bohaterom z różnych środowisk, gdzie każdy ma swoją własną niepowtarzalną opowieść.

{reklama-hh}

Odtwórcą roli Peji jest aktor Paweł Binkowski. Serial teatralny „Jeżyce Story” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego grany jest aktualnie w Teatrze Nowym w Poznaniu. Jego kolejne odcinki grane będą w kwietniu. Tematem i zbiorowym bohaterem produkcji są Jeżyce, jedna z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej zaniedbanych dzielnic Poznania, w której mieści się właśnie Teatr Nowy. Jak czytamy na stronie teatru, w czterech mikro spektaklach aktorzy przeniosą na scenę zebrane przez siebie autentyczne opowieści jej byłych i obecnych mieszkańców. Marzenia i codzienne życie, prognozy demograficzne i legendy miejskie, problemy lokatorskie i nowe inwestycje, Staszica, Rynek i ZOO.! BUNTOWNICY oraz LOKATORZY to tytuły dwóch pierwszych odcinków cyklu „Jeżyce Story. Posłuchaj Miasta”.

Polecane

Share This