Jill Scott w Polsce


2011.09.30

opublikował:

Jill Scott w Polsce

Szczegóły koncertu:


Jill Scott

Sala Kongresowa, Warszawa

4 grudnia 2011

Ceny biletów: 100zł, 130zł, 150zł, 200zł, 250zł i VIP-300zł. Do kupienia przez internet: www.eBilet.pl lub www.ticketpro.pl.

Przypomnijmy, że pierwszy i jak dotąd jedyny koncert Jill Scott w Polsce odbył się przed trzema laty.

39-letnia Jill Scott uznawana jest, obok Eryki Badu, za jedną z najjaśniejszych gwiazd współczesnej sceny soul. Urodzona w Filadelfii od najmłodszych lat pozostawała pod wpływem „czarnych brzmień” – soulu, funku, r&b i hip-hopu. Muzyczną karierę rozpoczynała jako przedstawicielka tzw. spoken-wordu. Talent wokalny i kompozytorski odkrył w niej Questlove, perkusista The Roots, który powierzył jej napisanie, jak się później okazało, wielkiego przeboju swojej grupy – „You Got Me”.

W 2000 r. ukazał się debiutancki album Scott, „Who Is Jill Scott? Words And Sounds Vol. 1”. Choć krążek cieszył się umiarkowanym powodzeniem na listach przebojów (najbardziej znany singiel: „A Long Walk”), pod względem muzycznym i wokalnym był to istny majstersztyk, kontynuacja subtelnej, neosoulowej drogi, którą trzy lata wcześniej zapoczątkowała Erykah Badu. Na drugą płytę, „Beautiful Human: Words And Sounds Vol. 2” fani Scott musieli czekać cztery lata (co prawda w międzyczasie pojawiła się koncertówka („Experience: Jill Scott 826 „), zaś sama Jill na swoją pierwszą nagrodę Grammy jeszcze rok dłużej – w 2005 jej utwór „Cross My Mind” został nagrodzony tą prestiżową statuetką w kategorii Najlepsze Wykonanie Urban/Alternatywne R&B. I posypało się – w 2007 kolejna Grammy za „God Bless The Child”, wspólne nagranie z George`em Bensonem i Al Jarreau, zaś rok później trzecia statuetka za „Daydreaming”, singiel Lupe Fiasco.

Dotychczas ukazały się cztery studyjne albumy Scott – trzeci, „The Real Thing: Words And Sounds Vol. 3”, w 2007 r., natomiast „The Light Of The Sun” w tym roku i na dodatek w nowej wytwórni: Warner Bros.

Polecane

Share This