Jimek: „Dzięki Beyoncé już wiem, jak sobie radzić z eksplozją zainteresowania”


2015.07.07

opublikował:

Jimek: „Dzięki Beyoncé już wiem, jak sobie radzić z eksplozją zainteresowania”

Dziesięciominutowy medley „Hip-hop History”, na który złożyły się fragmenty 20 utworów wykonywanych pierwotnie m.in. przez 2Paca, Jaya Z, Beastie Boys, Nasa i Wu-Tang Clanu, zrobił niemałą furorę nie tylko w Polsce, ale też w Stanach. Wideo ma ponad 2 mln wyświetleń, na swoich facebookowych profilach udostępniali je m.in. Nicki Minaj i Ashton Kutcher.

O Radzimirze Dębskim jest dziś głośno po obu stronach Atlantyku. Nie pierwszy raz. Trzy lata temu Jimek wygrał konkurs na remix utworu Beyonce „End of Time”. Artystka osobiście zadzwoniła do Radzimira  przekazać mu znakomitą wiadomość, a artysta z dnia na dzień trafił na czołówki mediów. W opublikowanej w portalu Gazeta.pl  rozmowie z Bartkiem Strowskim Jimek przyznaje, że sytuacja sprzed trzech lat pozwoliła mu nabyć doświadczenie, które procentuje teraz, przy okazji drugiej fali hype`u. Dzięki Beyoncé już wiem, jak sobie radzić z eksplozją zainteresowania. Jeśli miało mi odbić, to właśnie wtedy – przyznaje.

Teraz, z powodu „Historii hip-hopu”, znów wiele się dzieje, jeśli chodzi o międzynarodową uwagę. Ludzie na całym świecie dostrzegają, że zdarzają się tu, u nas, w Polsce rzeczy wyjątkowe. A to sprawiło, że wzrosło zainteresowanie rodzimych mediów. Gdyby nie było „Historii hip-hopu”, pewnie całej naszej płycie „2015” byłoby trudniej pod względem promocyjnym. A przecież jest ciągle tak samo dobra. Ten bis dał całemu projektowi walidację, że zrobiliśmy coś ważnego i nowego – mówi o nagraniu będącym bisem koncertu Jimka, Miuosha i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach Radzimir. Aby posłuchać wyjątkowego nagrania, wystarczy kliknąć tutaj .

Cały wywiad, w którym Jimek mówi m.in. o planowanej na końcówkę tego roku solowej płycie znajdziecie pod tym adresem . Tymczasem już wkrótce na cgm.pl trafią Szczątki Rozmowy Bartka Strowskiego z Radzimirem.

Sprawdź też: 1 NA 1: Artur Rawicz vs Jimek i Miuosh .

Polecane

Share This