Jimi Hendrix uhonorowany nazwą placówki pocztowej


2018.12.31

opublikował:

Jimi Hendrix uhonorowany nazwą placówki pocztowej

foto: mat. pras.

Władze amerykańskiego stanu Waszyngton postanowiły uhonorować Jimiego Hendriksa nazywając placówkę pocztową jego imieniem. Obie panie senator stanu Patty Murray i Maria Cantwell poparły projekt wchodzącego w skład izby reprezentantów Adama Smitha, aby zmienić nazwę poczty w Renton na cześć herosa gitary. Po zmianach Renton Highlands Post Office zamieni się w James Marshall “Jimi” Hendrix Post Office.

Poczta położona na przedmieściach położonego w pobliżu Seattle Renton znajduje się około kilometra od grobu muzyka. To kolejny obiekt w okolicy nazwany na cześć Hendriksa. W ubiegłym roku w Seattle został otwarty park jego imienia.

To dla mnie zaszczyt, że mogę przyłączyć się do oddawania hołdu rock’n’rollowej ikonie pochodzącej z Seattle, poprzez zmianę nazwy placówki pocztowej. Ta zmiana dodatkowo wzmocni jego związek z regionem Puget Sound i sprawi, że jego spuścizna pozostanie zapamiętana przez lokalną społeczność, a także stanie się inspiracją dla przyszłych pokoleń – napisał w oświadczeniu Adam Smith.

Polecane

Share This