Joao de Sousa i Ola Jas zaśpiewają w Starym Klasztorze


2018.06.02

opublikował:

Joao de Sousa i Ola Jas zaśpiewają w Starym Klasztorze

fot. materiały prasowe

Ethno Jazz Festival zaprasza 5 czerwca do klubu Stary Klasztor na wspólny koncert znanego wrocławskiej publiczności João de Sousa oraz młodej wokalistki Oli Jas.

W styczniu 2018 r. ukazała się debiutancka EPka Oli Jas — efekt współpracy wokalistki z João de Sousa — portugalskim artystą, od lat obecnym na polskiej scenie muzycznej, który jest odpowiedzialny produkcję płyty (w tym aranżacje utworów).

 Ola Jas to młoda wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i piosenek. W swojej twórczości inspiracje czerpie z różnych gatunków muzycznych, takich jak jazz, folk, etno, muzyka luzofońska i world music, których elementy łączy z nutką słowiańskiej melancholii. 

João de Sousa współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie „RAM Cafe vol. 7″ oraz w albumie „Siesta vol. 11″ Marcina Kydryńskiego. Choć pochodzenie artysty ma bardzo duży wpływ na jego twórczość, bo wciąż echem odbija się w niej portugalskie saudade (tęsknota), czerpie on także inspiracje z jazzu i world music. W repertuarze João oprócz utworów autorskich oraz pochodzących z kanonu fado, znajdują się także niebanalne interpretacje klasyki polskiej piosenki – Komedy, Warsa, Koniecznego.

5.06.18 godz.20.30 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

JOÃO DE SOUSA & OLA JAS

bilety: 30 zł – przedsprzedaż, 35 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w serwisie www.eventim.pl

Polecane

Share This