Joe Bonamassa – „Different Shades Of Blue” (wideo)


2014.07.17

opublikował:

Joe Bonamassa – „Different Shades Of Blue” (wideo)

Joe Bonamassa, prawdziwy mistrz gitary mający na koncie nominację do Grammy, zapowiada nowy album. Płyta zatytułowana „Different Shades Of Blue” ukaże się na rynku po wakacjach, 22 września. Natomiast już dzisiaj można obejrzeć klip promujący krążek, który został nakręcony do utworu tytułowego.

„Different Shades Of Blue” to pierwszy studyjny album gitarzysty od dwóch lat i również pierwszy, zawierający tylko i wyłącznie nowe, autorskie kompozycje artysty. Efektem jest album bardziej eksperymentalny niż wcześniejsze. To bluesowa płyta, która odważnie odkrywa różne dźwięki i inspiracje charakteryzujące ten właśnie gatunek.

Minęło trochę czasu, odkąd byłem zaangażowany w komponowanie całej płyty. Dlatego zdecydowałem się nagrać kompletnie nowy, bluesowy album – mówi Bonamassa.  „Przy tej okazji musiałem wykonać dużo pracy nad samym sobą, żeby móc robić rzeczy lepiej, niż przy ostatnich krążkach. Wiem, że fani tego oczekują. Wiem też, że zawdzięczam fanom bardzo wiele i chcę im w końcu dać cały, premierowy album po tych wszystkich latach”.

Płyta była nagrywana w Studio At The Palms w Las Vegas, a za produkcję odpowiada Kevin Shirley, który od wielu lat pracuje z Bonamassą. Shirley opowiada: To mój ulubiony album Joe jak dotąd. Krążek bez wątpienia zasługuje na to, że by wysłuchać go w całości. Na szczęście fani Joe doceniają całokształt jego twórczości, a nie tylko wybrane piosenki.

http://sklep.cgm.pl/produkt/981-metallica

Polecane

Share This