Joe Cocker w Polsce


2011.06.04

opublikował:

Joe Cocker w Polsce

Tylko pięć tysięcy osób będzie mogło obejrzeć 2 koncerty Joe  Cockera, który w sierpniu wystąpi w poznańskiej Hali Arena oraz w  Sali Kongresowej w Warszawie. Artysta przygotował na tę okazję  zupełnie nowe wersje swoich największych przebojów. Koncert artysty  odbędzie się w ramach cyklu Deutsche Bank Invites, przedsięwzięcia 

artystycznego Deutsche Bank PBC.

Głos Joe Cockera należy do najoryginalniejszych i najbardziej  rozpoznawalnych w historii światowej muzyki. Każdy wykonywany przez  niego utwór to mieszanka energii i emocji oraz burzliwej przeszłości i doświadczeń z ponad 40-letniej kariery muzyka.

Joe Cocker urodził się w 1944 r. w Sheffield, w Anglii. Gdy miał 15 lat został członkiem zespołu The Avengers, założonego przez jego brata. W 1969 r. wystąpił w amerykańskim programie The Ed Sullivan Show i prasa natychmiast okrzyknęła go objawieniem muzycznym. Na młodego artystę zwrócił uwagę Denny Cordell, producent Procol Harum czy The Moody Blues. W sierpniu 1969 r. Cordell przekonał organizatorów Festiwalu Woodstock, by zaprosili Cockera z jego zespołem the Grease Band. Tam też Cocker wykonał swój pierwszy wielki przebój “With A Little Help From My Friends”, napisany przez Johna Lennona i Paula McCartneya, a śpiewany pierwotnie przez 

Ringo Starra. Utwór w wersji Joe Cockera znalazł się na 2. miejscu listy “Coverów Wszechczasów” z 2009 r., a Joe Cocker stał się jedną z najbardziej zapamiętanych gwiazd Festiwalu Woodstock.

Po paśmie sukcesów Joe Cocker zniknął na kilka lat, borykając się z osobistymi problemami. W latach 90. powrócił w wielkim stylu na czołówki list przebojów, z takimi piosenkami, jak: “Sweet Little Woman”, “You Can Leave Your Hat On”, czy “Unchain My Heart”.

Koncert Deutsche Bank Invites Joe Cocker będzie mogło obejrzeć tylko 3 tysiące osób w Poznaniu i 2 tysiące w Warszawie. Specjalnie na te 2 wyjątkowe wydarzenia zostały przygotowane nowe aranżacje najsłynniejszych utworów Joe Cockera, m.in: “With A Little Help from My Friends”, “Summer In The City”, “You Are So Beautiful”, czy “You Can Leave Your Hat On”.


POZNAŃ: Deutsche Bank Invites Joe Cocker

Hala Arena

9 sierpnia 2011, godz. 19:00

Ceny biletów:

400zł (płyta II siedzące do 20 rzędu)

300zł (płyta I, II, III,sektor C, A1, B1 – do 10 rzędu )

200zł (płyta I, II – części boczne, sektor B2 , sektor A1,B1 – od 

11 rzędu)

150zł (miejsca stojące)


WARSZAWA: Deutsche Bank Invites Joe Cocker

Pałac Kultury i Nauki, Sala Kongresowa

10.8.2011, godz. 19:00

Ceny biletów: 550zł, 450zł, 350zł, 250zł, 150zł, 130zł

Bilety można nabyć poprzez portale: www.ebilet.pl, www.ticketon.pl

Polecane

Share This