Joe Satriani w Warszawie – rozpiska godzinowa

Koncert już 6 lipca w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego.


2013.06.27

opublikował:

Joe Satriani w Warszawie – rozpiska godzinowa

Imprezę przeniesiono z klubu Stodoła. Wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują ważność.

Rozpiska godzinowa:19:00 otwarcie drzwi

20:00 Oli Brown

21:00 Joe Satriani 

Satriani to prawdziwy wirtuoz gitary, uważany za jednego z najważniejszych muzyków grających na tym instrumencie w historii muzyki rockowej. Prawdziwą legendą stał się w momencie wydania swojego przełomowego krążka „Surfing With The Alien” w 1987 roku. Jest nauczycielem tak ważnych gitarzystów jak Kirk Hammet czy Steve Vai, przez wielu uważanym za prawdziwego i jedynego następcę Jimiego Hendrixa. W latach 80-ych współpracował między innymi z Mickiem Jaggerem czy Deep Purple.

Satriani był także pomysłodawcą słynnego cyklu koncertowego G3, w ramach którego wspólnie z nim koncertowali najważniejsi współcześni gitarzyści, m.in. Steve Vai, John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Eric Johnson.

W 2009 Satriani wraz z Sammym Hagarem, Michaelem Anthonym (Van Halen) oraz Chadem Smithem (RHCP) założył projekt Chickenfoot, którego debiutancki album okazał się prawdziwym sukcesem. W 2011 ukazał się drugi album Chickenfoot zatytułowany „III”.

22 września 2012 Satriani był jednym z najważniejszych gości podczas wielkiego koncertu na Wembley Arna poświęconego zmarłemu Jimowi Marshallowi. Wystąpili na nim również m.in. Zakk Wylde, Yngwie Malmsteeen, Doug Aldrich, Mike Portnoy czy Kerry King.

W maju tego roku do sklepów trafiła nowa płyta gitarzysty „Unstoppable Momentum”.

Polecane

Share This