John Legend po raz pierwszy w Polsce


2014.06.17

opublikował:

John Legend po raz pierwszy w Polsce

Niekwestionowana gwiazda muzyki R&B i soul, John Legend po raz pierwszy w Polsce. Laureat licznych prestiżowych nagród, w tym Garmmy, zawita do Warszawy w ramach swojej trasy All of Me Tour.  Już 24 października będziemy mogli zobaczyć go na warszawskim Torwarze. Trasa towarzyszy promocji ubiegłorocznej płyty „Love In The Future”, której recenzję znajdziecie pod tym linkiem.

John Legend urodził się 27 grudnia 1978 roku w Springfield w stanie Ohio. Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych muzyków, a także cenionym autorem tekstów piosenek. Pisał i komponował dla takich gwiazd jak Alicia Keys, Twista czy Janet Jackson. Został również przedstawiony wschodzącej wówczas gwieździe hip-hopu Kanye Westowi. Obaj muzycy podjęli współpracę przy nagraniach do swoich płyt demo. Debiutancki album Legenda wygrał aż trzy nagrody Grammy. W 2010 roku artysta wydał krążek „Wake Up!”, będący projektem we współpracy z zespołem The Roots.

Legend dorastał jako zwykły chłopak w Ohio, który już od młodych lat miał kontakt z muzyką. Nie tylko dzięki swojej babci, która uczyła go grać na pianinie, ale również dzięki występom w kościelnym chórze. W czasie studiów na Uniwersytecie Pensylwańskim założył grupę śpiewającą a cappella. Pomimo iż po ukończeniu studiów zatrudnił się w firmie doradczej, wciąż nie zrezygnował z muzyki i występował w nowojorskich nocnych klubach.

Jeszcze zanim John Legend stał się wielkoformatową gwiazdą był rozchwytywanym muzykiem sesyjnym i autorem tekstów wielu znanych gwiazdy takich jak choćby Alicia Keys. Mimo tego w 2004 roku postanowił wypuścić swój pierwszy album „Get Lifted”, którego sukces w dużej mierze zawdzięcza singlowi Ordinary People – piosence, którą oryginalnie napisał dla zespołu Black Eyed Peas. Za swój debiutancki album otrzymał trzy nagrody Grammy: za najlepszy album R&B, za najlepszego nowego artystę oraz za najlepszego wokalistę R&B.

{sklep-cgm}

Polecane

Share This